BOE Display jest największym producentem wyświetlaczy na świecie. Po tym, jak w lutym bierzącego roku gigant zdetronizował LG, nie osiadł na laurach. Ostatnio chwalił się opracowaniem czytnika linii papilarnych, który da się zintegrować z panelem ciekłokrystalicznym. Firma zbudowała swoją reputację w dziedzinie ekranów LCD, wykorzystując własną technologię Advanced Super Dimension Switch (ADSDS). Chińska firma poczyniła również pewne postępy w zakresie wyświetlaczy OLED, ale nadal pozostają w tyle za Samsungiem i LG, jeśli chodzi o wyświetlacze tego typu. Nie oznacza to jednak, że BOE nie zamierza podjąć walki. Wręcz przeciwnie. Lider rynku stara się dogonić Samsunga i właśnie zaprezentował nowy ekran OLED, który jest naprawdę wyjątkowy.

Wyświetlacz BOE o proporcjach 20: 1

Wyświetlacz BOE o proporcjach 20: 1

Ekran ma rozdzielczość do 4K, czyli 3840×160, co może dać najlepszą jakość obrazu pomimo niewielkich rozmiarów. Zawartość ekranu może być również oglądana z dużej odległości. Ekran paska ma rozmiar 1209 × 63 mm. Wyświetlacz jest również wyposażony w bardzo wąskie ramki. Jak pewnie się domyślacie, nowy ekran od BOE nie znajdzie raczej zastosowania w smartfonach. Wyświetlacz może być stosowany w supermarketach, na półkach z produktami. Dzięki wąskim ramkom i dobrej czytelności idealnie sprawdzą się w tej roli. Dzięki temu będzie można wyświetlać nazwy produktów, ceny, informacje na temat produktów czy promocjach na półce. Bez przyklejania kartek z informacjami.

Zobacz też: Samsung Galaxy A50 z aktualizacją godną flagowców

Oczywiście supermarkety to tylko jedno z wielu miejsc, gdzie mogą one znaleźć zastosowanie. Zwłaszcza że cechuje on się nie tylko nietypowymi rozmiarami, ale także dużą odpornością na warunki atmosferyczne, czytelnością w słońcu, chociaż producent nie pochwalił się parametrami jasności, ale także bardzo niskim zużyciem energii.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.