ASUS Padfone zaprezentowany

Newsy

Od kilki dni ASUS kusił nas pojedynczymi zdjęciami tajemniczego urządzenia, które zostało dziś zaprezentowane na targach Computex. Jest nim Padfone, czyli zestaw w skład którego wchodzi telefon oraz tablet. Tylko telefon można wykorzystywać jako niezależne urządzenie, tablet jest jedynie stacją dokującą dla smartfonu. Z uwagi na to, że sprzęt jest jeszcze w fazie testów, nie została podana żadna specyfikacja, ponieważ wszystko jeszcze może ulec zmianie, nawet wielkości wyświetlaczy. Na dzień dzisiejszy telefon ma ekran o przekątnej 4,3 cala, a tablet – 10,1 cala. ASUS podał orientacyjną datę premiery na grudzień tego roku, a systemem nie będzie Android 3.0 Honeycomb, tylko 2.4 Ice Cream Sandwich.

Rozwiązanie zastosowane w Padfonie przypomina to z Motoroli Atrix, którą możemy podłączyć do Laptop Dock i korzystać jak z małego netbooka. Miejmy tylko nadzieję, że gdy ASUS będzie ustalał cenę, pójdzie tropem Transformera, a nie Motoroli Atrix (600USD za telefon plus 500USD za Laptop Dock). Więcej informacji na pewno poznamy latem. Poniżej zdjęcia Padfona.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

padfone1

padfone2

padfone3

padfone4

padfone6


źródło: engadget.com, asus.com 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x