ASUS Padfone zaprezentowany

Jacek Ambrosiewicz 2011-05-30

Od kilki dni ASUS kusił nas pojedynczymi zdjęciami tajemniczego urządzenia, które zostało dziś zaprezentowane na targach Computex. Jest nim Padfone, czyli zestaw w skład którego wchodzi telefon oraz tablet. Tylko telefon można wykorzystywać jako niezależne urządzenie, tablet jest jedynie stacją dokującą dla smartfonu. Z uwagi na to, że sprzęt jest jeszcze w fazie testów, nie została podana żadna specyfikacja, ponieważ wszystko jeszcze może ulec zmianie, nawet wielkości wyświetlaczy. Na dzień dzisiejszy telefon ma ekran o przekątnej 4,3 cala, a tablet – 10,1 cala. ASUS podał orientacyjną datę premiery na grudzień tego roku, a systemem nie będzie Android 3.0 Honeycomb, tylko 2.4 Ice Cream Sandwich.

Rozwiązanie zastosowane w Padfonie przypomina to z Motoroli Atrix, którą możemy podłączyć do Laptop Dock i korzystać jak z małego netbooka. Miejmy tylko nadzieję, że gdy ASUS będzie ustalał cenę, pójdzie tropem Transformera, a nie Motoroli Atrix (600USD za telefon plus 500USD za Laptop Dock). Więcej informacji na pewno poznamy latem. Poniżej zdjęcia Padfona.

padfone1

padfone2

padfone3

padfone4

padfone6


źródło: engadget.com, asus.com  • takaszi

  A Motorola jak zwykle Atrixa zabije cenami i ograniczeniem do rynku Amerykańskiego, Fajne rozwiązanie. kto tam rządzi?

 • benek

  zgadzam się z Ash, nie widzę zastosowania dla czegoś takiego, to już wolę motorolę atrix, po co mam się męczyć na ekranie 10 czy 12 cali jak motke(inne telefony też) mogę podłączyć pod 40 calowy telewizor, ewentualnie motorolę można jeszcze wetknąć do laptop docka. dla mnie tablet w domu jest bezwartościowy, lapka nie zastąpi no chyba ze z jakąs podstawką i klawiaturą. poza domem jest tak samo mobilny jak laptop dlatego wolę już netbokka + dobry fon.

 • ash

  Ja mam jedno zasadnicze pytanie – PO CO TO ?

  • jfs

   Żeby nie klikać w domu na małym ekranie komórki, tylko na dużym tabletu. Laptop to dla mnie nie jest urządzenie mobilne…

   • benek

    skoro laptop to nie urządzenie mobilne, a z tabletu chcesz używać w domu to też nie nazwałbym go użądzeniem mobilnym

  • maludroid

   @Ash
   A po co ze sobą dwa sprzęty synchronizować, jeśli różnią się tylko rozmiarem ekranu i baterią (smaftfon i tablet).
   W drodze używasz telefonu, a w domu wpinasz go w tablet i jest wygodniej.
   Poza tym tak powinno być taniej (zobaczymy). Liczę, że ta technologia się rozszerzy o nieoryginalne rozszerzenia, bo co to za problem skorzystać z HDMI mirroringu w telefonie i podpiąć się z ogniwami pod microUSB.

 • Shizmo2

  padłofon 🙂

 • jfs

  I jak tu kupować w tej chwili drogie smartfony ? Za rogiem czają się dużo lepsze rozwiązania !

  • arqs

   Normalnie. Idziesz do sklepu, płacisz i masz.
   :p

  • Kartaczov

   Tak to już jest JFS z technologią ^^. Lepiej wziąć teraz natychmiast sprzęt najlepszy, a potem za jakiś czas nowszy(np za rok czy dwa)

 • maludroid

  @Laston:
  A nie czytałeś tego?
  http://android.com.pl/news/platforma/2243-w-honeycomb-siedzi-ukryty-gingerbread.html
  Myślę, że mimo powyższej informacji, na pewno będzie 3.0+2.4, czy jaka tam wersja będzie aktualna w grudniu.

  • laston

   Czytałem to a nawet wiedziałem to z pół roku wcześniej tak jak każdy kto bawił się emulatorem Honeycomba udostępnionego przez Google. Wystarczyło zmienić rozdzielczość i pojawiał się pasek z Androida 2.x. I on nie jest ukryty tylko to jest taki tryb awaryjny żebyś mógł jeszcze coś zrobić na mniejszej rozdzielczości bo inaczej interfejs byłby nie do użytku. Tak samo w Windows 7 mogę ustawić Ci wygląd rodem z 98/2000.
   Poza tym nikt jeszcze nie wie jak będzie wyglądał 2.4 i w jaki sposób będzie podobny do 3.4. Bo jeśli będą się różnić tylko UI to w takim razie można dać 2 i w zależności od trybu pracy przełączać. Wtedy byłoby super i pewnie sam bym sobie takiego Asusa sprawił. Ale w innym przypadku to sory nie potrzebnie zawracają sobie tym głowę.

 • laston

  Tablet bez Honeycomba to będzie lipa ;/ Nie mogli przełączać tych systemów?

 • maludroid

  Asus mnie zachwyca ostatnio. Powinni jakąś nagrodę za to i transformera zgarnąć.
  http://www.youtube.com/watch?v=z5aAOKJGBjo

  • s0l

   Najlepsze na tym filmie jest okienko IE7 na padfone w 1:40 🙂

   Poza tym koncepcja jest super. Gdyby to jeszcze komunikowało się bezprzewodowo. Telefon, w którym jest wszystko i dotykowy, bezprzewodowy ekran. Marzenie…

 • pl1987

  Koncepcja świetna. Skoro tablet (względem smartphone-a) oferuje tylko większy ekran i pojemniejszą baterię to logicznym jest dostarczyć takowe jako akcesorium, a nie zmuszać użytkownika do płacenia 2 razy za analogiczne bebechy (procesor, dysk, aparat itd.).
  Ponadto dzięki takiemu rozwiązaniu nie występuje problem synchronizacji danych aplikacji między tabletem a smartphone-em.

 • phan

  Skąd te 2.4? jak już to prędzej będzie 3.4

 • lwowska

  Urzekła mnie nazwa tego urządzenia ; d

  • Wiking_

   Tia to samo chcialem napisac PadFone to nie jest nazwa na polski rynek – ale z nazwami bylo wiele przezabawnych sytuacji w swiecie wiec ta ma mala skale 😀