microsoft surface phone windows 10

Składany Microsoft Surface z egzoszkieletem – twór dalekiej przyszłości czy jutra?

2 minuty czytania
Komentarze

Składane urządzenia już są. Przynajmniej w teorii, bo modeli do kupienia jest zaledwie garstka, a najważniejsi w rozumieniu najpopularniejsi gracze odwlekają z premierami rynkowymi ze względu na problemy techniczne. Tak, nawiązuje w tym momencie do Samsunga Galaxy Fold i Huawei Mate X. Jednak początki podobno zawsze są trudne i spodziewaliśmy się problemów wieku dziecięcego. Na szczęście to nie klienci muszą ją przeżywać — w teorii, bo jeszcze wiele kwestii może wyjść na wierzch. Tym sposobem pomysł Microsoftu na zastosowanie egzoszkieletu w zawiasie składanego wyświetlacza Surface może już stanowić małą ewolucję.

Egzoszkielet jako forma zawiasu w składanym Microsoft Surface

Problemem technicznym w Galaxy Fold okazała się między innymi odsłonięta część wyświetlacza w miejscu zginania. Właśnie zawias Microsoft chce na swój sposób zabezpieczyć egzoszkieletem, którego zadaniem będzie odpowiednie formowanie zagięcia. Tak w skrócie można opisać technologię, którą Amerykanie opracowali w 2017 roku. Dokładnie w grudniu widoczny powyżej pomysł trafił do urzędu patentowego, ale dopiero 27 czerwca 2019 roku został opublikowany. Microsoft już dwa lata temu był świadomy tego, że elastyczne wyświetlacze można wyginać, ale to nadal wpływa na ich wytrzymałość, gdy damy za dużo wolnego pola do popisu, a raczej do wygięcia.

Zobacz też: Spodziewaj się uboższej biblioteki Netflixa.

Tradycyjnie, jak to bywa w przypadku patentów, szczególnie tak wiekowych, nie wiemy, czy Microsoft wprowadzi je do życia jutro, czy za kolejne dwa lata, a może równie dobrze w ogóle? Mimo wszystko, patrząc na mnogość różnorakich pomysłów, Amerykanie w końcu muszą przedstawić składane urządzenie. Zapewne będzie to reprezentant serii Surface, ale z pewnością też Amerykanie nie chcą ryzykować i wolą przeczekać wspomniane problemy wieku dziecięcego.

Źródło: Pocketnow

Motyw