Samsung może w przyszłym roku wypuścić 6,7-calowy składany smartfon. Wkrótce po prezentacji Galaxy Fold ogłoszono, że firma pracowała również nad innymi konstrukcjami tego typu. Dzięki temu stało się jasne, że Galaxy Fold nie będzie jedynym w swoim rodzaju, pomimo licznych problemów, jakie sprawia producentowi. Uważa się, że w przygotowaniu są co najmniej dwa nowe modele.

Samsung pracuje nad kolejnym składanym smartfonem

Samsung kolejny składany smarfon

Przeciek z Korei Południowej twierdzi, że jeden z nich będzie miał kształt podobny do smartfonów z klapką. Oznaczałoby to, że będzie on składany pionowo. Urządzenie to ma być wyposażone w 6,7-calowy wyświetlacz OLED i może pojawić się w przyszłym roku. Wcześniejszy przeciek Bloomberga twierdził, że Samsung stworzył makiety pionowo składanego telefonu i był w trakcie dopracowywania projektu. Urządzenie miało mieć także dodatkowy ekran na zewnątrz. Dzisiejsze informacje opisują urządzenie, które jest dość podobne do tego, o którym mówiono wcześniej. 6,7-calowy panel OLED będzie składany wokół poziomej osi. Dodatkowo będzie miało 1-calowy wyświetlacz z przodu, aby wyświetlić proste informacje.

Zobacz też: Windows 10 1903 May Update to zło. Microsoft zepsuł mi laptopa

Niestety, niesie to ze sobą spory zestaw ograniczeń. Zasadniczo nie da się zrobić niczego  bez rozłożenia smarfona. Jest to więc podejście całkowicie sprzeczne z tym, które przyjął Samsung w Galaxy Fold. Będzie on oferował dostęp do tych samych opcji także, kiedy będzie zamknięty. Główną różnicę mają stanowić natomiast rozmiary ekranu przed i po rozłożeniu. Z drugiej jednak strony dzięki takiemu podejściu producent może w znacznym stopniu ograniczyć cenę urządzenia. Bez tańszych składanych smartfonów popularyzacja tego nowego rozwiązania może okazać się niezwykle trudna. Nic więc dziwnego, że lider rynku pracuje także nad tańszymi alternatywami.

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.