Ulefone Power 6 jest najnowszym urządzeniem z serii Power firmy. Jest to linia skupiająca się na czasie pracy urządzenia na baterii. Trzeba jednak przyznać, że jak na urządzenie o naprawdę gigantycznym akumulatorze wygląda on na stosunkowo smukły sprzęt.

Ulefone Power 6 — film

W filmie możemy zobaczyć projekt urządzenia z 6.3-calowym ekranem Full HD+, który jest otoczony bardzo cienkimi ramkami. Jego współczynnik proporcji  wynosi 19,5:9.  Na filmie widać również szybkie odblokowanie za pomocą czytnika linii papilarnych lub skanowanie twarzy. Całość napędza MediaTek Helio P35, który jest wspierany przez 4 GB pamięci operacyjnej. Na dane mamy natomiast 64 GB pamięci wewnętrznej. Jeśli zaś chodzi o aparat, to jest to podwójna konfiguracja, na którą składają się moduł główny 16 Mpix i detektor głębi o rozdzielczości 2 Mpix. Jeśli zaś chodzi o zdjęcia selfie, to odpowiada za nie aparat 16 Mpix. Największe wrażenie robi tutaj jednak bateria o astronomicznej pojemności 6350 mAh.

Zobacz też: Wszystkie aplikacje z ciemnym motywem od Google są nieprzemyślane. Dlaczego?

Kolejną, niezwykle istotną funkcją jest obsługa płatności NFC. Niestety, wciąż nie jest on dostępny w Polsce. Jednak osoby, które są gotowe ściągnąć go z zagranicy, powinny przygotować się na wydatek w okolicach 600 złotych. Biorąc pod uwagę taką cenę, to nawet zastosowana jednostka nie wygląda aż tak strasznie w jego przypadku. Dodatkowo sporym atutem jest waga urządzenia. Ta wynosi co prawda słuszne 207 gramów, jednak biorąc pod uwagę gigantyczny akumulator i tak wypada pod tym względem bardzo korzystnie. Dziwi jednak to, że jest on gorzej wyposażony od poprzednika. Z drugiej jednak strony mniejsza bateria sprawia, że mamy do czynienia z interesującą konstrukcją oferującą długi czas pracy. Jego poprzednik ze swoimi 13000 mAh i 330 gramami był raczej jedynie ciekawostką, zbyt toporną dla większości użytkowników.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.