Lenovo potrafi budować napięcie. Wczoraj chiński producent pochwalił się informacjami dotyczącymi układu zastosowanego w Lenovo Z6. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że będzie to jeden z najwydajniejszych smartfonów ze średniej półki dzięki Snapdragonowi 730. Dziś natomiast firma dzieli się informacjami na temat baterii nadchodzącego smartfona.

Lenovo Z6 bateria

Lenovo Z6 bateria

Firma ujawniła, że Lenovo Z6 będzie zasilany baterią o pojemności 4000 mAh. Taki akumulator ładuje się dość długo. Na szczęście producent nie zapomniał o wsparciu dla szybkiego ładowania. Smartfon ma wspierać technologię Quick Charge 3.0, dzięki temu może być ładowany z mocą 15 W. Dodatkowo jest przystosowany do ładowania z mocą do 18 W. Lenovo dodaje, że bateria może zapewnić czas czuwania wynoszący 395 godzin. Oczywiście jak zwykle w takich sytuacjach należy wziąć pod uwagę, że może mu chodzić o działanie w trybie samolotowym z wyłączonym ekranem i ta wartość ma się nijak do faktycznego czasu pracy. Dużo ciekawiej wyglądają kolejne deklaracje. Czas rozmów ma wynosić 38 godzin. Oczywiście najprawdopodobniej mowa jest o idealnym zasięgu i wykorzystywaniu najbardziej energooszczędnej technologii.

Zobacz też: To już pewne. Znamy układ zasilający Lenovo Z6

Ciekawie natomiast wygląda odtwarzanie filmów przez 26 godzin. Tutaj niestety prawdopodobnie także mowa jest o trybie samolotowym i minimalnej jasności ekranu. Obietnica 16 godzin grania najprawdopodobniej także obejmuje podobnie warunki i jakiś prosty tytuł. Taka pojemność baterii w dzisiejszych czasach nie robi większego wrażenia. Mimo to jest świetnym kompromisem pomiędzy czasem pracy a rozmiarami i wagą smartfona. Dlatego też powinna ona oferować naprawdę przyzwoite osiągi, o ile producent przyłożył się do optymalizacji systemu pod kontem zużycia energii.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.