Lenovo Z6 Pro w Europie

To już pewne. Znamy układ zasilający Lenovo Z6

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Lenovo wprowadziło już w tym roku na rynek kilka smartfonów z serii Z, która obejmuje flagowy model Lenovo Z6 Pro oraz rozwodnioną wersję Lenovo Z6 Youth Edition. Teraz firma przygotowuje się do uruchomienia standardowej edycji — Lenovo Z6. Chang Cheng, wiceprezes Grupy Lenovo, udostępnił niedawno ografikę reklamową na Weibo. Ujawniłą onaniektóre z kluczowych cech nadchodzącego smartfonu Lenovo Z6. Między innymi to, że telefon będzie zasilany przez potężny układ. Teraz firma potwierdziła, że chodziło Snapdragona 730.

Lenovo Z6 Snapdragon 730

Lenovo Z6 Snapdragon 730

Qualcomm Snapdragon 730 (SM7150-AA) to nowy procesor zaprojektowany z myślą o wysokiej wydajności. Jest to ośmiordzeniowy cukład wykonany w procesie technologicznym 8 nm, który posiada układ 2 + 6 i jest wyposażony w rdzenie Kryo 470 taktowane częstotliwością 2,2 GHz, w połączeniu z procesorem graficznym Adreno 618. Firma twierdzi, że układ zapewnia 35-procentowy wzrost wydajności w porównaniu z poprzednią generacją. Jest to również pierwszy procesor z serii 7 wyposażony w Akcelerator Tensor Hexagon. Współpracuje on z układem GPU i CPU, aby wykonywać zadania z zakresu SI szybciej i w sposób bardziej energooszczędny. Wyposażony jest w modem Snapdragon X15 LTE oferujący prędkość pobierania do 800 Mbps. Dodatkowo obsługuje Wi-Fi 6 i Qualcomm Quick Charge 4+.

Zobacz też: FedEx odrzuca przesyłki z Huawei w środku – to już zabrnęło za daleko

Zastosowanie tej klasy układu stawia Lenovo Z6 na szczycie półki średniej. Nie wiadomo jednak czy jest to przejście na wydajniejszą rodzinę układów półki średniej. Taka sytuacja miała miejsce kilka lat temu w przypadku przejścia z serii 400 na 600. Możliwe jednak, że  jesteśmy świadkami powstania nowej niszy. Przeznaczonej dla osób ceniących sobie możliwości znane z flagowców, które jednocześnie nie chcą wydawać olbrzymich pieniędzy na zakup smartfona. Nie zapominajmy, że flagowce są coraz droższe, a nie wszyscy są gotowi płacić coraz więcej.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy