6G pojawi się do 2030 roku

Nokia i Ericsson dołączają do prac nad 6G

Newsy

Sieć 5G jest ostatnio na ustach wszystkich osób zaangażowanych w rozwój najnowszej technologii oraz całkiem sporego grona fanatyków teorii spiskowych. Mimo że jest to rozwiązanie przyszłości, tak nie jest opcją ostateczną. Nic więc dziwnego, że już rozpoczęły się prace nad siecią następnej generacji. Z tekstu Michała mogliście się dowiedzieć, że Samsung rozpoczął prace nad siecią 6G. Jak się jednak okazuje nie on jedyny.

Nokia i Ericsson pracują nad 6G

Nokia i Ericsson pracują nad 6G

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

SK Telecom (SKT) nawiązała nowe strategiczne partnerstwo ze skandynawskimi dostawcami sprzętu telekomunikacyjnego Nokią i Ericssonem w zakresie rozwoju 6G. Mimo że 5G jest nadal rozwijane w kilku krajach, koreański sektor telekomunikacyjny chce wyprzedzić konkurencję i położyć podwaliny pod solidne wdrożenie sieci następnej generacji w przyszłości. Prezes SKT Park Jeong-Ho spotkał się ze swoimi kolegami Tommi Uitto z Nokia Mobile Network i Per Narvinger z firmy Ericsson, aby podpisać wspólne ustalenia odnośnie rozwoju technologicznego. Obie umowy są częścią szerszej współpracy pomiędzy rządami Korei Południowej i dwóch krajów nordyckich.

Zobacz też: OnePlus 7 Pro kontra Samsung Galaxy S10+ – który ma lepszy akumulator?

Głównym celem tych umów jest stworzenie podstaw dla badań i rozwoju sieci nowej generacji. Jej istotnym elementem jest również poprawa istniejących możliwości infrastruktury 5G koreańskiego operatora. Wchodząc w szczegóły, SKT poszukuje możliwości zbadania wymagań 6G i opracowania nowego modelu biznesowego dla wdrożenia sieci następnej generacji. Współpraca między takimi firmami będzie ważna, ponieważ technologia i standard dla sieci 6G nie zostały jeszcze jasno zdefiniowane. Ponadto SKT będzie ściśle współpracować z dwiema skandynawskimi firmami w celu poprawy opóźnień w istniejących sieciach, jak również wprowadzenia samodzielnych komercyjnych sieci 5G z obsługą pasma 28GHz.

Źródło: GSMarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x