Sieć 5G to coś, na co czekają wszyscy fani nowych technologii. Następca 4G swoim użytkownikom ma zaoferować praktycznie same zalety – przede wszystkim wzrosnąć ma przepływność, a zmaleć opóźnienie. Na ten moment technologia ta jeszcze raczkuje, ponieważ niewiele państw może pochwalić się jej pełnym wdrożeniem. Nie przeszkadza to jednak Samsungowi w pracach nad następcą sieci 5G. 

Samsung rozpoczął pracę nad 6G. Kiedy ujrzymy tę technologię?

Serwis Korea Herald dotarł do informacji, które potwierdzają, że kolejna firma rozpoczęła badania dotyczące technologii 6G – tym razem jest to Samsung. Trwają one już w nowym centrum badawczym, które nazwane zostało Advanced Communications Research Center. Znajduje się ono w stolicy Korei Południowej. Po co jednak rozpoczynać badania nad następcą sieci 5G, skoro ta nie została jeszcze wdrożona?

Zobacz też: W tym tygodniu dowiemy się, ile kosztować będzie Google Stadia.

W branży technologicznej czas i innowacje są niezwykle ważne. To, czy dany produkt będzie hitem, czy też nie zależy od terminu, w jakim pojawi się na rynku. Giganci pokroju Samsunga doskonale to rozumieją, zatem zawsze wolą być krok do przodu i właśnie dlatego pracują już nad przyszłościowymi technologiami. Możemy się tylko cieszyć – kolejne generacje sieci to przecież same korzyści.

Źródło: Mashable

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.