ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google Messages jako następca dla SMS, czyli RCS coraz bliżej

Autor: Patryk Pala Kategoria: Newsy

Google rozwija ciągle swoje usługi, tym razem wprowadzając kolejną opcję w aplikacji Wiadomości na Androida. Zamiast czekać na operatorów na całym świecie, firma wprowadza funkcjonalność Rich Communication Services (RCS). Począwszy od tego miesiąca w Wielkiej Brytanii i Francji, użytkownicy Androida będą mogli skorzystać z własnych usług RCS Chat Google. Usługa docelowo będzie oferowana w większej liczbie krajów jeszcze w tym roku. W końcu będziemy mogli zobaczyć RCS udostępniony dla wszystkich telefonów z Androidem.

Wiadomości RCS zamiast tradycyjnych SMS

Platforma opracowana w celu zastąpienia krótkich wiadomości tekstowych (SMS) na telefonach z Androidem. Eliminuje ona limit 160 znaków w tekstach i obsługuje wiadomości grupowe. Pokaże także użytkownikowi, że wysłany tekst został przeczytany oraz gdy ktoś, kto jest częścią czatu, jest w trakcie pisania wiadomości. Platforma RCS pozwala również użytkownikom na angażowanie się w czat wideo bez konieczności instalowania aplikacji innych firm oraz obsługuje udostępnianie dużych plików.

Zobacz też: Zweryfikowane SMS-y i przypomnienia o nich — Google urozmaica Wiadomości.

Warto zauważyć, że aplikacji Google brakuje szyfrowania typu end-to-end. Jest to kluczowa funkcja bezpieczeństwa i prywatności oferowana w produktach innych firm dostępnych dla Androida, takich jak WhatsApp czy Telegram. Kiedy platforma będzie już dostępna, użytkownicy otworzą aplikację Wiadomości i dostaną informację z pytaniem, czy chcieliby zarejestrować się w RCS Chat. Pod taką nazwą będzie ukrywać się program Google. Firma zaoferuje usługę wszystkim użytkownikom systemu Android. Klienci jednak nadal będą mogli dokonać wyboru, czy chcą z usługi skorzystać.

 

Źródło: theverge

Sprawdź najnowsze wpisy