redmi note 7 pro apple iphone x porownanie

Redmi Note 7 Pro kontra iPhone X – czy to porównanie ma sens?

2 minuty czytania
Komentarze

Apple i Xiaomi łączy tyle, że ta druga firma była niegdyś nazywana chińskim Apple. Czasy jednak się zmieniły i dzisiaj bardzo rzadko zestawiane są ze sobą modele obu producentów. Mają one zupełnie różnych odbiorców. Z jednej strony mamy często do przesady oszczędnych konsumentów, a z drugiej tych, co cenią prostotę i dopracowanie, niezależnie od ceny. W takim razie zestawianie ze sobą średniaka Redmi Note 7 Pro i flagowca poprzedniej generacji iPhone’a X wydaje się bezsensowne. Jednak, który z nich jest wydajniejszy?

Redmi Note 7 Pro kontra iPhone X — pojedynek na szybkość i wydajność

Warto przypomnieć, że Redmi Note 7 Pro to ulepszona wersja doskonale znanego nam Redmi Note 7. Zamiast Snapdragon 660 na pokładzie chińskiego smartfona znalazł się wydajniejszy Snapdragon 670. Niestety, w Polsce nie jest planowana jego sprzedaż. Tymczasem przejdźmy do porównania, z którego widać, że… Apple jest wydajniejsze, jeśli chodzi o bardziej wymagające aplikacje, ale o dziwo Redmi też udało się momentami wyprzedzać iPhone’a. Często nie były to małe różnice. Jednak też nietrudno odnieść wrażenie, że do gry wchodzi optymalizacja danych aplikacji pod iOS. Taki Subway Surfer to idealny przykład. W powyższym materiale też szybko rzucono okiem na aparaty obu modeli i widać, że obiektywy Redmi są… jaśniejsze. Jakościowo jednak nadal to Apple jest na czele.

Zobacz też: Pamiętacie HTC Wildfire?

Ostatecznie… nadal stwierdzam, że to porównanie jest wyjątkowe. Niewątpliwie niektórzy pomyślą, że zdecydowanie tańszy Redmi jest zdecydowanie szybszy za ułamek ceny. Tylko to już udowadniało multum smartfonów. W tym wypadku niestety widać, że urządzenia były czyste, a w przypadku pamięci eMMC w chińskim modelu różnice wyjdą z czasem.

Źródło: Reddit

Motyw