Google teksty piosenek

Czy Google kopiowało teksty piosenek? Gigant mógł zarabiać na cudzej pracy

Newsy

Usługi Google’a od pewnego czasu stają się coraz bardziej rozbudowane. Podczas wyszukiwania danych informacji często nie musimy już przechodzić na żadną stronę – wszystkie dane są bowiem wygodnie wyświetlane na samym początku wyników. Sprawa  oczywiście wygląda bardzo podobnie z tekstami piosenek. Niestety okazuje się, że te mogły być powielane z innego, konkurencyjnego serwisu. Popularny portal Genius.com oskarża bowiem giganta o kopiowanie opublikowanych na stronie tekstów.  

Grupa Genius Media przyłapała Google na gorącym uczynku w ciekawy sposób

Google teksty piosenek

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Teksty piosenek wyświetlane w wyszukiwarce Google

Skąd możemy wiedzieć, czy Google wykorzystywało teksty przygotowane przez redaktorów Genius? Przecież są one takie same, prawda? Okazuje się, że nie do końca – materiały publikowane na portalu z tekstami piosenek posiadają zabezpieczenie w formie odpowiednich apostrofów (pochylonych mniej lub bardziej). Jeśli informacje te rozszyfrujemy za pomocą kodu Morse’a, to otrzymamy bardzo jednoznaczną frazę – „Red handed”, czyli „złapany na gorącym uczynku”.

Google teksty piosenek

Zobacz też: OnePlus znowu ma problem – maile użytkowników były publicznie dostępne.

Grupa Genius Media podaje, że problem kopiowania dotknął przynajmniej 100 przygotowanych tekstów. Firma skontaktowała się już z gigantem z Mountain View, lecz ten stwierdził jedynie, że teksty piosenek przygotowywane są przez oddzielne korporacje, takie jak LyricFind. Google oznajmiło jednak, że bliżej przyjrzy się tej sprawie i zerwie umowy z wykonawcami, którzy nie zachowali się w uczciwy sposób.  

Źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x