ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei ma nowy patent na składany smartfon

Huawei ma nowy pomysł na składanego smartfona

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

W tym roku, podczas MWC 2019 w Barcelonie, Huawei ogłosił swój pierwszy składany smartfon 5G — Huawei Mate X. Telefon miał trafić do sprzedaży w tym samym miesiącu. Jednak premiera została przełożona na wrzesień, aby uniknąć losu podobnego do Samsunga Galaxy Fold. Obydwaj giganci opóźnili uruchomienie swoich pierwszych składanych smartfonów, firmy nie wycofują się, jeśli chodzi o rozwój tego typu urządzeń. Właśnie dowiedzieliśmy się o nowej składanej konstrukcji smartfonu od Huaweia dzięki nowemu zgłoszeniu patentowemu.

Huawei ma nowy patent na składany smartfon

Huawei ma nowy patent na składany smartfon

Patent pokazuje wyświetlacz telefonu na zewnątrz, który można złożyć dwa razy. Ponadto, w przeciwieństwie do obecnej konstrukcji Huawei Mate X, nie ma widocznego paska bocznego. W sumie firma ma trzy modele z tym patentem, jak pokazano na poniższym obrazku. Ujawniono, że elastyczny ekran telefonu Huawei jest utrzymywany w miejscu przez magnesy. Mechanizm składania wygląda genialnie, gdy urządzenie posiada dwa zawiasy przymocowane do boków obudowy. Użytkownik będzie miał możliwość skonfigurowania paneli wyświetlacza na urządzeniu. Na przykład, gdy wszystkie trzy strony wyświetlacza są otwarte, użytkownik może skonfigurować go tak, aby używał wszystkich trzech ekranów w trybie pojedynczego układu, posiadającego jeden duży wyświetlacz.

Zobacz też: Telefon z portem USB-C się nie ładuje? Ten prosty sposób może Ci pomóc

Obecnie nie ma informacji o oprogramowaniu telefonu, Nie wiadomo, pod kontrolą jakiego systemu miałoby działać takie urzadzenie. Wszystko zależy od tego, czy blokada faktycznie zostanie nałożona. Ponieważ szanse na to, że Huawei zdąży go zaprezentować przed jej wejściem w życie są raczej nikłe.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy