Telefon z portem USB-C się nie ładuje? Ten prosty sposób może Ci pomóc

Michał Derej Porady 16-06-2019

Zapewne wielu spośród nas w pewnym etapie swojego życia doświadczyło tego scenariusza – wieczorem chcemy podłączyć telefon do ładowania, zatem wkładamy kabel do portu… i nie dzieje się nic lub kabel nie chce wejść do środka. Czy to oznacza, że należy wymienić przewód, bądź oddać smartfona do serwisu? Nie zawsze! Okazuje się, że istnieje banalnie prosta metoda, która czasem może nam pomóc, a często o niej zapominamy. 

Telefon z portem USB-C się nie ładuje? Możliwe, że wystarczy go wyczyścić

Nowe technologie to coś, co prawdopodobnie lubi każdy z nas. Niestety nie zawsze są one perfekcyjnie dopracowane, czego przykładem może być port USB typu C. Okazuje się bowiem, że jego budowa pozwala na łatwą akumulację kurzu i pyłów, które po ubiciu mogą uniemożliwić ładowanie. Niestety w takim przypadku samo sprężone powietrze może okazać się nieefektywne i do pozbycia się brudu konieczne będzie skorzystanie z cięższego oręża. Świetnym narzędziem może okazać się zatem odpowiednio przygotowana wykałaczka.

Zobacz też: Jaki operator może zaoferować nam najszybszy internet?

Za jej pomocą bez problemu można pozbyć się zalegającego w porcie pyłu – należy jednak pamiętać, by robić to bardzo ostrożnie, by nie uszkodzić urządzenia. Drewno jest materiałem dość miękkim, zatem nie ma ryzyka zarysowania wnętrza smartfona. Wielu użytkowników Reddita potwierdza działanie tej banalnie prostej metody, o której często zapominamy. Wiem to z własnego doświadczenia – kiedyś także zdarzyło mi się oddać telefon do naprawy, tylko po to, by serwisant wyciągnął z portu trochę kurzu. Wciąż jednak kosztowało mnie to kilkanaście złotych. Oczywiście warto pamiętać, że sposób ten nie pomoże, gdy kabel lub port są uszkodzone – wtedy będzie trzeba skorzystać z profesjonalnej pomocy.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x