Odkąd trwa afera pomiędzy Huawei i Stanami Zjednoczonymi, a obecnie Chinami i Stanami Zjednoczonymi, to sprzedaż wspomnianej firmy nie wygląda najlepiej. Wiele osób też myśli o sprzedaży swojego smartfona w obawie przed brakiem nowych aktualizacji. Jednak Chińczycy nie mają zamiaru odpuszczać i już przygotowują EMUI 10, które bazuje na Androidzie Q. Jedna z wczesnej wersji tego oprogramowania dla Huawei P30 Pro właśnie trafiła do Sieci, więc możemy poznać postęp prac.

Huawei P30 Pro z Android Q i nakładką EMUI 10

Materiał przygotowany przez XDA Developers doskonale pokazuje, co się tak naprawdę zmieniło w najnowszym EMUI 10. Jeśli liczyliście na rewolucje w designie nakładki Huawei, to z pewnością się zawiedziecie. Ta na obecnym etapie wciąż wygląda niemalże identycznie, choć została usprawniona o dodatki związane z Androidem Q — między innymi natywne wsparcie dla ciemnego motywu, który wymusza taką samą zmianę w aplikacjach. Skoro już o nich mowa, to Chińczycy nie odpuszczają ze swoimi programami, co nie wszystkim może przypaść do gustu. Na szczęście większość z nich można odinstalować.

Zobacz też: Google oficjalnie pokazało wygląd Pixela 4!

Wygląd EMUI 10 praktycznie zostaje taki sam, więc zachęcam Was do sprawdzenia tego, co się zmieniło w poszczególnych wersjach Androida Q:

Oczywiście Huawei blokuje bootloadery w swoich modelach, więc zachęcanie Was do spróbowania u siebie EMUI 10 jest na swój sposób utrudnione.

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.