Biznes Huawei w zakresie smartfonów podupadł w obliczu trwającej wojny handlowej pomiędzy USA i Chinami. Niedawno uruchomiona seria P30 z tego powodu nie odniosła spodziewanego sukcesu. Jednakże chiński producent elektroniki nie zamierza się poddać. Pracuje obecnie nad najnowszym, flagowym urządzeniem. Po kilku przeciekach i pogłoskach Huawei Mate 20 X 5G ukazał się na stronie chińskiej agencji certyfikacyjnej CCC.

Huawei Mate 20 X 5G zbiera certyfikaty

Huawei Mate 20 X 5G zbiera certyfikaty

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Smartfon otrzymał obowiązkową certyfikację, która wskazuje na zbliżające się wprowadzenie go na rynek chiński. Chociaż certyfikacja 3C nie ujawniła żadnych nowych szczegółów dotyczących urządzenia, to jednak rzuciła nieco światła na już znane elementy. Pojawiły się również nowe zdjęcia jego tylnej części, na której widnieje logo 5G oraz moduł poczwórnego aparatu. W przeciwieństwie do dwóch opcji kolorystycznych dostępnych w Huawei Mate 20 X wersja 5G ma mieć nowy schemat kolorów.

Zobacz też: Google oficjalnie pokazało wygląd Pixela 4!

Obsługę 5G w wersji Huawei Mate 20 X 5G ułatwia układ scalony z modemem Balong 5000, który jest pierwszym na świecie modemem pasma podstawowego 5G zintegrowanym z SoC. Jest on w stanie osiągnąć prędkość pobierania 4,6 Gbps w paśmie 6 Ghz. Prędkość zwiększa się do 6,5 Gbps przy użyciu fali milimetrowej lub pasma wysokiej częstotliwości. Zmodyfikowany układ Kirin 980 oparty na procesie 7 nm zapewni niezależne wsparcie 5G SA i NSA. Niestety data premiery nadchodzącego urządzenia wciąż nie jest znana. Powinna ona jednak nastąpić jeszcze przed wejściem w życie blokady nałożonej na producenta przez USA.

Źródło: Gizmochina

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.