LG oskarża Qualcomma

LG oskarża Qualcomma o nieuczciwe zagrywki

Newsy

LG i organy regulacyjne sprzeciwiają się stanowisku Qualcomma w sprawie wstrzymania decyzji o stosowaniu praktyk ograniczających konkurencję i nadużywaniu pozycji dominującej. Qualcomm został objęty nadzorem przez amerykański organ zarządzający ds. ochrony konkurencji. Wynika to z praktyk monopolistycznych firmy. Jest ona właścicielem licznych patentów i największym producentem układów ARM na świecie. Najwyraźniej gigant z San Diego nie ma zamiaru iść pod nadzór w trakcie postępowania odwoławczego. To popchnęło LG do złożenia skargi do sądu federalnego w San Jose, w Kalifornii.

LG oskarża Qualcomma

LG oskarża Qualcomma

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

LG zostało poparte przez Federalną Komisję Handlu Stanów Zjednoczonych. Stwierdziła ona, że w interesie publicznym leży pozwolenie na utrzymanie w mocy orzeczenia w sprawie ochrony konkurencji. W przeciwnym razie odwołanie może trwać lata przed podjęciem jakiejkolwiek uchwały. Zgłoszenie nastąpiło po decyzji z ostatniego miesiąca, która nakazała Qualcommowi zmienić model biznesowy.

Zobacz też: Android Q beta 4 ponownie dostępna do pobrania – problemy zostały rozwiązane

Qualcomm ogłosił, że zamierza odwołać się od tej decyzji. Gigant argumentuje to tym, że decyzja pociągnęłaby za sobą radykalną restrukturyzację stosunków handlowych w sposób, który byłby niemożliwy do odwrócenia, gdyby wygrał odwołanie. Włodarze LG jednak twierdzą, że Qualcomm chce przedłużyć ten okres, ponieważ dzięki temu może wymusić na LG podpisanie niekorzystnej umowy. Obecna umowa pomiędzy dwiema firmami kończy się 30 czerwca. LG więc działa pod presją czasu. Jeśli nie zostanie przedłużona to do czasu jej wznowienia, firma nie będzie mogła korzystać z układów z rodziny Snapdragon.

Źródło: Gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x