ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wiedźmin 3 z synchronizacją save

Wiedźmin 3 trafi na Nintendo Switch – zobacz polski trailer

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Wiedźmin 3 jest najmocniejszą pozycją, jeśli chodzi o polskie gry na scenie międzynarodowej. Pomimo kilku lat od premiery wciąż budzi duże emocje i zajmuje wysokie pozycje na listach sprzedaży. Jest to wypadową wielu czynników. Fabuły, dobrze rozwiniętych postaci niezależnych, klimatu czy protagonisty, który nie jest czystą kartką papieru, a ma swój własnych charakter, cele i system moralny.

Wiedźmin 3 na Nintendo Switch

Warto zaznaczyć na początku: doczekamy się polskiej wersji językowej, co sugeruje powyższy trailer. W przypadku portów na Switcha nie zawsze jest to aż tak oczywiste. Niestety nie wiadomo, czy tytuł będzie uruchamiany natywnie na konsoli, czy strumieniowany. Duże nadzieje budzi jednak niska jakość grafiki na trailerze. W przypadku strumieniowania najprawdopodobniej dostalibyśmy obraz gry w HD, ale na najwyższych detalach. Może to więc oznaczać, że tytuł będzie uruchamiany natywnie na konsoli.

Zobacz też: Samsung Galaxy M40 przedstawiony – kolejny smartfon z głośnikiem w ekranie

Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się Wiedźmina 3 w formie gry przenośnej. Co prawda widziałem już tytuł ten uruchomiony na GPD Win 2. Jednak to, co widzimy na powyższym trailerze wygląda przy tym wręcz pięknie. Jedyne obawy jakie pozostają to te o płynność rozgrywki. Wiedźmin 3 potrafi dać w kość na minimalnych nawet znacznie mocniejszym urządzeniom od Switcha. Natomiast nie wszystkie porty na tę konsolę działają tak jak powinny. Nawet jeśli ludzie pracujący nad portem nie odwalą fuszerki, to na cuda nie ma co liczyć. Najprawdopodobniej na rozdzielczość 720p nie będziemy mogli nawet liczyć. Tytuł także będzie działał w około 30 klatkach, a i tutaj spadki wciąż będą mogły nam często towarzyszyć. Gra ma ukazać się jeszcze w tym roku.

Źródło: YouTube

Sprawdź najnowsze wpisy