Cyberunk 2077 to gra, na którą czeka wielu fanów. RPG osadzony jest w cyberpunkowym świecie i z pewnością będzie hitem na rynku. CD Projekt pracuje na Cyberpunk 2077 od kilku lat. Od dłuższego czasu media spekulowały na temat daty premiery tytułu. Teraz w końcu polski producent odkrył karty. Oto Premiera Cyberpunk 2077 – termin, cena i przedsprzedaż.

Premiera CyberPunk 2077

Skąd wiemy o dacie premiery? CD Projekt podzielił się informacją poprzez system ESPI. Tego typu informacje są skierowane do inwestorów giełdowych. Poniżej zamieszczam jej treść:

Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Jagiellońska 74 _dalej „Spółka”_ przekazuje do publicznej wiadomości informację poufną dotyczącą ustalenia terminu premiery gry Cyberpunk 2077, której przekazanie zostało opóźnione zgodnie z art. 17 ust. 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady _UE_ nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku _rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku_ oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE _dalej „Rozporządzenie MAR”_.

W dniu 4 czerwca 2019 roku, Zarząd Spółki w oparciu o aktualny harmonogram prac oraz realizację kluczowych milestonów produkcyjnych podjął decyzję o ustaleniu daty ogólnoświatowej premiery gry na dzień 16 kwietnia 2020 roku. Gra ukaże się równocześnie na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

W ocenie Zarządu Spółki niezwłoczne przekazanie do publicznej wiadomości informacji o ustalonej dacie premiery mogłoby naruszyć prawnie uzasadnione interesy Spółki, w tym wpłynęłoby negatywnie na szczegółowo zaplanowaną i konsekwentnie realizowaną kampanie marketingową, związaną z promocją i planowaną premierą najnowszej i największej dotychczas produkcji studia CD PROJEKT RED.

Stosownie do treści art. 17 ust. 4 akapit trzeci Rozporządzenia MAR, Spółka przekazała Komisji Nadzoru Finansowego informację o opóźnieniu ujawnienia powyżej wskazanej informacji poufnej, uzasadniając jednocześnie istnienie przesłanek opóźnienia ujawnienia informacji poufnej wskazanych w art. 17 ust. 4 pkt a_ – c_ Rozporządzenia MAR.

Warto dodać, że nowe szczegóły na temat gry zostały zaprezentowane na konferencji Microsoftu na targach E3. W rozgrywce zobaczymy Keanu Reeves’a, który sam podzielił się taką informacją.

Zobacz także: Wszystko, co wiemy o GTA 6

Cena i przedsprzedaż Cyberpunk 2077

No cóż, od teraz można odliczać dni do premiery gry, a także zamówić grę w przedsprzedaży na Gog.com, Steam, a już niedługo także w Epic Store. Cena edycji cyfrowej to 199 zł! CD Projekt podzielił się także nowym zwiastunem, którego obejrzycie wyżej. Więcej informacji znajdziecie także na cyberpunk.net.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.