Rockstar jakiś czas temu ukończył Red Dead Redemption 2, a więc możemy teraz zacząć myśleć o nieuniknionej grze, jaką jest GTA 6.  Grand Theft Auto 5 jest jedną z najbardziej udanych gier na świecie i pomimo tego, że nadal cieszymy się GTA Online, minęło prawie sześć lat od premiery tytułu, co oznacza, że ​​czas na nową grę z serii.

Kiedy GTA 6 zagości na półkach sklepowych?

To, co możemy powiedzieć na pewno – nie poznamy daty premiery GTA 6 w 2019 r. Po fałszywych reklamach w Internecie z rzekomą datą premiery gry, Rockstar poinformował, że nie zobaczymy tej gry w przyszłym roku. Według niektórych raportów na jakiekolwiek oficjalne informacje o Grand Theft Auto 6 możemy poczekać do 2020 roku, co miałoby sens. Rockstar wspiera GTA Online, komponent GTA 5 dla wielu graczy, ponieważ gra została uruchomiona we wrześniu 2013 r. z regularnymi aktualizacjami treści. Teraz firma skupia się  na płynnym uruchomieniu Red Dead Online. Według renomowanego analityka branży Michaela Pachtera GTA 6 może ukazać się dopiero w 2022 roku. W wywiadzie dla Gaming Bolt Pachter powiedział, że uważa, że ​​ogłoszenie gry w roku 2020 z wydaniem na 2021 r. byłoby najlepszym scenariuszem, jednak wydanie jej w 2022 roku jest bardziej prawdopodobne.

Zobacz także: Zamieniłem Huawei Mate 20 Pro na OnePlus 7 Pro

Premiera GTA 6 – co zobaczymy w grze?

Sensowne byłoby, gdyby gra podążała za wzorcem wydawniczym swojego poprzednika, Grand Theft Auto 5. Z pewnością na rynku będzie już nowy Xbox i PS5. GTA 6 z pewnością nie pojawi się na konsolach obecnej generacji i będzie czerpało inspiracje z Red Dead Redemption 2. Są to informacje z anonimowego postu na Pastebin, który został usunięty.

Zgodnie z postem GTA 6 pozwoli graczom podróżować między kilkoma dużymi miastami, w tym Liberty City i Vice City. Według informacji, gracz zacznie jako mały handlarz narkotykowy, zanim dołączy do większego gangu i zacznie współpracować z najlepszymi w branży. Anonimowy informator twierdził również, że GTA 6 będzie zawierać zarówno duże miasta, jak i rozległy odcinek autostrad oraz tereny wiejskie Blaine County w samym środku tego wszystkiego. W końcu, pomimo tego, że gra jest ustawiona w czasie, pojawią się wspomnienia między misjami, a dialogami z nieznajomymi, co może przypominać Red Dead Redemption 2.

(Prawie) potwierdzone informacje o GTA 6

Wiemy, że firma Rockstar zbierała pomysły na grę już w 2013 roku. Szef spółki, Leslie Benzies opowiadał o tym, podczas jednego z wywiadów. „Mamy około 45 lat pomysłów, które chcemy zrealizować i wybieramy te właściwe. Wszystko zaczyna się od pomysłu, gdzie to ma być ulokowane – to jest pierwsze pytanie. To definiuje misje; w Los Angeles robisz inne rzeczy niż w Nowym Jorku czy Miami. Mapa i historia są opracowywane razem, a historia jest podstawowym przepływem tego, jak to działa, abyś mógł wykonać misję”.

Niektóre pogłoski sugerują, że GTA 6 może skończyć się w całym USA, z jakimś systemem teleportacji, który skraca czas podróży między miastami. Ale jest też inna plotka, która nabiera siły. Gra będzie ulokowana trochę bliżej brytyjskiego domu Rockstar Games – Londynu. Raporty zaczęły się od komentarza współzałożyciela Rockstar Games, Dana Housera: „W tej chwili wydaje się, że DNA GTA jest współczesne, amerykańskie, anglojęzyczne, ale to niekoniecznie ogranicza się do tego, co właśnie zrobiliśmy jak dotąd.” Źródła Rockstar Games sugerują, że Londyn jest jedyną lokalizacją poza USA, którą można uznać jako potencjalną lokalizację rozgrywki.

GTA 6 plotki

Zapytany o bohaterkę w GTA 5, zamiast trzech męskich bohaterów (lub anty-bohaterów), współzałożyciel Rockstar i główny autor scenariusza Dan Houser powiedział w wywiadzie dla The Guardian w 2013 roku, że kobieca postać nie była brana pod uwagę. „To nie było naturalne w tej grze, ale zdecydowanie dla właściwej gry w przyszłości – z odpowiednimi tematami, może być fantastyczne”.

Inna plotka GTA 6 dotyczy wirtualnej rzeczywistości i zgodnie z pogłoskami, gracz będzie mógł w stanie odtworzyć całość GTA 6 w VR. Taka gra w VR z pewnością byłaby szalona. Kolejne informacje wskazują na możliwość podróżowania głównego bohatera w czasie, co ma stanowić główną część gry. Póki co, to by było na tyle. Z pewnością w 2020 roku dowiemy się znacznie więcej na temat GTA 6.

Źródło: techradar

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Adam Lulek

    Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.