Chińska firma Lenovo jest globalną marką, której działalność gospodarcza obejmuje różne aspekty przemysłu technologicznego. Jest ono obecnie największym producentem laptopów na świecie. Tak więc firma jest postrzegana jako kolejny cel w wojnie handlowej USA i Chin. Postawa Lenovo w obliczu całego zamieszania wokół Huaweia była często kwestionowana. Do tej pory firma zachowała względną ciszę w odniesieniu do sporu. Do czasu.  Ostatnie działania Lenovo sugerują okazanie Chinom solidarności.

Lenovo zmienia nazwę na Lenovo China

Lenovo China

Oficjalne konto firmy Weibo, które do tej pory nosiło nazwę Lenovo, zostało niedawno przemianowane na Lenovo China. Podczas gdy zmiana może nie mieć żadnego znaczenia dla nikogo spoza Chin, ponieważ Weibo jest typowo chińską platformą, czas zmiany budzi pewne obawy. Oprócz korekty nazwy, firma wydała niedawno promocyjny film wideo wychwalający technologiczne wyczyny Chin. Lenovo uważa, że Chiny są przyszłością świata pod względem innowacyjności.

Zobacz też: Wypróbuj szminkę na YouTube, czyli Google szykuje się na sklepy

Przedtem marka po cichu przeniosła swój dział smartfonów i kilka innych firm z Chin, wybierając zamiast tego wprowadzenie telefonów pod marką Moto. Było to krótkotrwałe, ponieważ firma wprowadziła w ostatnim czasie na rynek najlepsze modele pod marką Lenovo. Firma wyjaśniła, że dzięki międzynarodowym przejęciom, z których jednym jest Motorola, odziedziczyła wiele fabryk za granicą. W ten sposób produkcja w tych fabrykach była tańsza niż wysyłka z Chin i płacenie wysokich ceł i opłat celnych. Jednak Grupa Lenovo ogłosiła w maju, że zainwestuje 300 milionów dolarów w budowę nowego inteligentnego zakładu produkcyjnego w Shenzhen. Ma on zostać ukończony w ciągu 2-3 lat. Lenovo podkreśliło, że nowa fabryka utworzy żelazny trójkąt z dwoma innymi zakładami produkcyjnymi w Wuhan i Hefei, przyspieszając inteligentną produkcję w Chinach.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.