Aplikacja Google Play Store otrzymała odświeżony interfejs

Newsy

Stało się! Jedna z ostatnich aplikacji Google, które opierały się nowej wersji Material Design, właśnie otrzymała świeży wygląd. Zgodnie z trendem obecnym w innych aplikacjach z Mountain View, Play Store został pozbawiony kolorów akcentujących w górnej części ekranu. Aktualizacja przynosząca te zmiany jest dopiero w trakcie stopniowego wdrażania, więc może minąć kilka dni, zanim dotrze na Wasze urządzenia.

Garść zmian w interfejsie aplikacji Google Play Store

Wygląd aplikacji został znacząco uproszczony, stawiając na krytykowaną przez wielu wszechobecną biel. Poza unowocześnieniem interfejsu, ułatwi to również w przyszłości wprowadzenie ciemnego motywu. Oprócz braku koloru, drugą najbardziej rzucającą w oczy zmianą jest nowy pasek nawigacyjny, który znajduje się na dole ekranu. Nie znajdziemy w nim już kategorii „Muzyka”, którą schowano w menu wysuwanym z lewej strony. Strony zawierające szczegóły na temat aplikacji zostały poddane reorganizacji — większy nacisk położono na ocenę i zrzuty ekranu. Pasek postępu pobierania został zastąpiony okręgiem wokół ikony aplikacji, który wypełnia się wraz z postępem pobierania. Ponadto, z kosmetycznych zmian warto odnotować zaokrąglenie elementów interfejsu.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz także: Google Keep – notatki z ciemnym motywem!

Jeśli ktoś z Was jest bardzo niecierpliwy, to nowy wygląd można uzyskać już teraz, pobierając najnowszą wersję aplikacji Play Store z zaufanego repozytorium APKMirror. Następnie trzeba wyczyścić pamięć podręczną i zamknąć aplikację. Po jej ponownym uruchomieniu powinniśmy otrzymać nowy wygląd.

 

Źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x