google material design

Material Design 2 pojawia się w Androidzie! Nie wszystkim się to spodoba

Aplikacje

Material Design zadebiutował razem z Androidem Lollipop. To oznacza, że ta wizja liczy już sobie 4 lata. Wydaje się, ze to optymalny czas, aby wprowadzić większe zmiany. Pomniejsze pojawiały się co rusz, firma też sprawdzała różne metody na pokazanie czegoś nowego, ale ostatecznie nadchodzi Material Design 2. Poznaliśmy go przy okazji nadchodzących zmian w przeglądarce Google Chrome, ale niewątpliwie trafi on też do Androida.

Co ciekawe, wybrane aplikacje już zaczynają pojawiać się w nowej odsłonie – przede wszystkim główny program Google. Czy nowa wizja jest lepsza? Oceńcie sami:

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Tak, tak – już słyszę te porównania, że Android zamienia się w iOS i trudno się z tym nie zgodzić. Wiele elementów wygląda na przeszczepionych z systemu Apple. To wciąż Material Design, ale te poszczególne nowinki – uproszczona kolorystyka, zaokrąglone krawędzie, rozmieszczenie paneli – sprawiają, że wszystko nawiązuje do konkurenta. Być może to tylko moje widzimisię, ale z pewnością spodziewajmy się więcej bieli kosztem jakichkolwiek kolorów.

Zobacz też: OnePlus zrozumiał, że woda to nie wróg, ale można się przed nim bronić.

Powyższe zrzuty ekranu pochodzą z aplikacji Google w wersji 8.0, która jeszcze nie została wydana i – według autorów zrzutów ekranu – nie nadaje się ona do codziennego użytkowania. Amerykanie ewidentnie jeszcze testują interfejs i ma on wiele błędów.

 

źródło: 9to5Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x