Słuchawki dla Galaxy Note10

Wiemy, co kryje aparat Samsunga Galaxy Note10

2 minuty czytania
Komentarze

Nadchodzący Samsung Galaxy Note10 jest z pewnością jedną z najbardziej wyczekiwanych premier telefonicznych drugiej połowy tego roku, zaraz obok Pixeli 4 i iPhone’a 11. Flagowiec koreańczyków każdego roku wzbudza wiele emocji, chociaż nie zawsze były one pozytywne. Atmosfera wokół premiery najnowszej odsłony właśnie została podgrzana wyciekiem informacji na temat aparatu urządzenia. Przyjrzyjmy się zatem najnowszym doniesieniom i sprawdźmy, co przygotował dla nas Samsung.

Specyfikacja aparatu Samsunga Galaxy Note10 jest ewolucją konstrukcji z S10

Galaxy Note 10 camera module

Pierwszą zmianą rzucającą się od razu w oczy jest przeniesienie aparatu na lewą stronę urządzenia. Stanowi to odejście od trendu obecnego w ostatnich flagowych modelach Samsunga z serii Galaxy S oraz Galaxy Note. Na główny moduł aparatu składają się 3 obiektywy: główny, szerokokątny i teleobiektyw. Na razie nie ujawniono, jakie są dokładne parametry tych matryc. Zestaw wsparto poprzez zlokalizowany obok sensor do pomiaru głębi ostrości, sensor ToF (Time of Flight) oraz diodę doświetlającą. Względem poprzednika przybędzie więc jednego obiektywu, a sam moduł wygląda podobnie do tego z Galaxy S10. Główna różnica polega na umieszczeniu go w ułożeniu wertykalnym, zamiast horyzontalnym.

Zobacz także: Kolejna wizja wyglądu Galaxy Note10 – czy Samsung zmierza w dobrą stronę?

Źródła zbliżone do pracowników firmy ponadto informują, że w Galaxy Note10 może zabraknąć czujnika odpowiadającego za pomiar pulsu. Nie są znane powody tej decyzji, jednak można przypuszczać, że Samsung chciał uniknąć zbyt dużego zagęszczenia czujników.

Według informacji dostarczonych przez zaufanego leakera Ice universe, matrycą głównego aparatu będzie używany od 4 lat moduł w rozmiarze 1/2,55″. Wobec informacji o małej ilości zmian prawopodobnym scenariuszem wydaje się, że duże usprawnienia w dziedzinie fotografii Koreańczycy odkładają dopiero na premierę Galaxy S11.

Źródło: PhoneArena, Ice universe

Motyw