Ledwie opadł kurz po premierze budżetowych Pixeli 3a oraz 3a XL, jednak coraz więcej osób zaczyna się zastanawiać nad terminem dostępności nowych flagowców z Mountain View. Na ich temat jeszcze nie ma wielu potwierdzonych informacji, jednak za pewnik można przyjąć, że będą nosiły nazwę Pixel 4 i Pixel 4 XL. Google nie podało jeszcze do informacji publicznej żadnej oficjalnej daty premiery swoich flagowców. Mimo to zaczynają się pojawiać pierwsze przecieki wskazujące na datę 8 października. Urządzenia miałyby pojawić się w sklepach około tygodnia później, w połowie miesiąca. Istnieją również plotki na temat trzeciego, mniejszego telefonu w rodzinie Pixel, jednak nie udało się ich potwierdzić.

Pixel 4 wyładnieje, ale nie będzie rewolucyjny

Gigant z Mountain View ewidentnie wziął sobie do serca krytykę wcięcia ekranu w Pixelu 3 XL i zamierza dogonić konkurencję pod względem atrakcyjności designu. Bezramkowość wyświetlacza nie zostanie jednak osiągnięta zaawansowanymi rozwiązaniami wysuwania aparatu, jak na przykład rozwiązano to w OnePlusie 7 Pro czy Zenfonie 6. Pod tym względem Pixelom 4 będzie bliżej do Samsunga Galaxy S10, aniżeli wspomnianej wcześniej konkurencji. Drugą rzucającą się w oczy nowością będzie brak czytnika linii papilarnych na tyle urządzenia. Zostanie on zastąpiony ultrasonicznym. Za największe odstępstwo od normy w projekcie można uznać zastąpienie fizycznych przycisków dotykowymi. Bez zmian natomiast pozostaną za to materiały, z których wykonano nowe Pixele.

Specyfikacja Pixeli 4 również nas nie zaskoczy

Podobnie jak w przypadku pozostałych informacji, brakuje potwierdzonych danych na temat specyfikacji technicznej, jednak te powoli napływają z różnych źródeł i są zbieżne z oczekiwaniami klientów wobec flagowca z drugiej połowy 2019 roku. Zgodnie z przeciekami, cena urządzeń powinna kształtować się w USA na poziomie od 799 dolarów (~3000 złotych) za Pixela 4 i od 899 dolarów (~3500 złotych) za Pixela 4 XL.

Oto pełna specyfikacja:

 • 5,8 lub 6,3-calowy wyświetlacz AMOLED (Quad-HD)
 • układ Snapdragon 855
  • GPU: Adreno 640
 • 6/8 GB RAM
 • 64/128 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika
 •  aparaty:
  • przód: podwójny 8 MPx (f/2.2), pojedynczy w zwykłym Pixelu 4
  • tył: główny 12,3 MPx (f/1.7), 16 MPx (f/2.4, szerokokątny)
 • akumulator o pojemności 3200 mAh lub 4000 mAh (Quick Charge 4+ oraz ładowanie bezprzewodowe)
 • 5G, Bluetooth 5, USB-C, czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem, hybrydowy DualSIM, głośniki stereo, brak fizycznych przycisków
 • Android Q (Android 10)

Zobacz też: Google pozostaje przy rybach – dwa modele Pixel 4 w drodze

Źródło: Business Insider

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartłomiej Orkiszewski

Pasjonat urządzeń mobilnych od czasów Sony Ericssona J210i oraz szeroko pojętego świata tech.