Google Chrome to świetna przeglądarka. Sam co prawda z niej obecnie nie korzystam, jednak jest wiele osób, które korzystają. Jeśli na dodatek posiadasz smartfon z Androidem, to zapewne spodoba Ci się nowość, która ma wkrótce trafić do mobilnej wersji Google Chrome na tym systemie (na iOS najprawdopodobniej także, lecz nie wiadomo czy w tym samym czasie). Wiele osób ma tendencję do otwierania wielu kart na raz. Gdy jest ich 5 czy 6, to raczej nie ma problemu z powrotem do konkretnej. Jednak gdy z 5 czy 6 robi się 50 lub 60, to przy obecnym widoku kart odnalezienie konkretnej strony może być kłopotliwe. Na szczęście wkrótce wszystko ma się zmienić.

Nowa funkcja w Google Chrome na Androida – przebudowany widok kart i grupowanie ich

Obecnie w Google Chrome widok kart działa dobrze, jednak w przypadku, gdy mamy otwarte jednocześnie wiele stron, to odnalezienie tej właściwej może być kłopotliwe. W nowej wersji wspomnianej przeglądarki problem ten zostanie zażegnany, gdyż widok otwartych kart zostanie przebudowany, a na dodatek będzie można je grupować.

Google Chrome karty

Widok kart będzie wyglądał tak jak na zrzucie ekranu powyżej. Obecny będzie także nowy przycisk, który pozwoli na umieszczanie wybranych stron w stworzonych przez siebie grupach. Będą one wyglądały jak zwykłe foldery, a na dodatek przy każdym będzie widoczna liczba stron znajdujących się w środku. Po kliknięciu w jakąkolwiek grupę, otwarte zostaną wszystkie strony w widoku podobnym do tego jaki widzicie na powyższym zrzucie ekranu. Przełączanie się pomiędzy grupami będzie niezwykle proste za sprawą paska nawigacyjnego, który pojawi się na dole.

Zobacz także: Producenci biją się o klientów Huawei, ale czy tak w ogóle wypada?

Prace nad opisywanymi nowościami cały czas trwają, jednak jeśli już chcesz je przetestować już teraz, to nic nie stoi na przeszkodzie. Udaj się do sklepu Google Play i pobierz Chrome Canary. Otwórz przeglądarkę, w adresie URL wpisz „chrome://flags” i znajdź opcję „enable-tab-groups-ui-improvements”. Włącz ją, zrestartuj przeglądarkę dwa razy i nowości powinny się pojawić.

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.