Każdy operator chwali się, że jest najlepszym operatorem, operatorem numer 1 i zdobył certyfikat X, który to potwierdza. Dla odbiorców kluczowy jest właśnie tytułowy internet mobilny. W końcu obszar, gdzie w ogóle nie ma zasięgu, aby nawet porozmawiać, jest w naszym kraju względnie niewielki. Dlatego przyjrzyjmy się najnowszemu raportowi RFBENCHMARK, który podsumowuje stan internetu mobilnego w Polsce na kwiecień.

Najszybszy internet mobilny według rankingu RFBENCHMARK

Tradycyjnie na samym początku przypominam, jak są gromadzone dane. Otóż pomiary są wykonywane bezpośrednio od użytkowników, więc nie ma mowy o sytuacjach laboratoryjnych. Oczywiście to też oznacza, że każdy pomiar okraszony jest zupełnie innymi czynnikami — różnice w urządzeniach, lokalizacji i samym operatorem, co najważniejsze. Dlatego przyjrzyjmy się, jak wyglądała sytuacja po podsumowaniu kwietnia:

W przypadku LTE w większości kategorii dominuje Orange, podczas gdy na końcu ustawia się Plus. W przypadku infrastruktury 3G to Play zdecydowanie okupuje tyły, notując wyraźnie najgorsze wyniki, podczas gdy na czele jest ponownie Orange.

Zobacz też: Lada moment Samsung też postawi na peryskop.

Co warte zaznaczenia, Orange na swoich pozycjach jest już od 9 miesięcy i cały czas podnosi poprzeczkę. Jeśli jesteście zainteresowani wsparciem projektu, to zachęcam do pobierania aplikacji ze Sklepu Play lub App Store — są one oczywiście dostępne za darmo. Dlaczego akurat RFBENCHMARK? Ze względu na swoją niezależność.

Źródło: rfbenchmark

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.