Jedną z najważniejszych nowości tegorocznego rozwoju mobilnej fotografii jest tzw. peryskop, czyli system luster, który sprawia, że możemy zbliżać obraz bez utraty jakości. Potocznie nazwany zoom optyczny po raz pierwszy został zapowiedziany przez Oppo. Jednak to Huawei pierwszy przedstawił swoje rozwiązanie w ramach serii P30 i poprzez model P30 Pro. Oczywiście Oppo też już ma w ofercie odpowiednik i jest to Reno 10x Zoom, na którego premierę w Polsce wciąż czekamy. W tyle pozostał Samsung, ale wiele wskazuje na to, że Koreańczycy są już gotowi na nadrobienie zaległości.

Aparat-peryskop, czyli zoom optyczny od Samsunga nadchodzi

Galaxy A80

Samsung, aby szybko nadrobić braki, postanowił wykupić firmę, która odpowiadała za stworzenie omawianej technologii dla Oppo. Pierwsze plotki pojawiły się już w styczniu. Dzisiaj oficjalnie możemy potwierdzić, że izraelski Corephotonics to własność Koreańczyków. Dodatkowo Samsung Electro-Mechanics zapowiedział, że rozpoczyna masową produkcję aparatów, które są w stanie 5-krotnie zbliżać obraz bez utraty jakości. Jak się nietrudno domyślić, oznacza to gotowość na premierę odpowiedniego smartfona.

Zobacz też: Nie tylko smartfony OnePlusa wyraźnie podrożały.

Na razie nie wiemy, który smartfon Samsunga jako pierwszy otrzyma omawiany peryskop. Teoretycznie wiele by wskazywało, że to odmieniony aparat Galaxy Note10 zostanie usprawniony. Jednak obecne plotki mówią jedynie o zmianie ułożenia. W takim razie czekajmy na nowość z serii Galaxy A — w końcu to ona dzisiaj stanowi test nowych technologii.

Źródło: SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.