ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Flappy Bird zniknie z Google Play? Twórca nie może wytrzymać popularności

Autor: Kacper Bąk Kategoria: Aplikacje
FlappyBirdHead_przekr

Temat Flappy Bird pojawia się ostatnio wszędzie. Gra w krócej niż miesiąc została pobrana ponad 50 mln razy i zaczęła zarabiać  niewyobrażalne wręcz jak na wietnamskie standardy sumy pieniędzy (Dong Nguyen, jej twórca jest Wietnamczykiem).

To wszystko od jakiegoś czasu zdawało się przytłaczać developera, już w naszym ostatnim newsie przytaczaliśmy jego słowa, w których mówił, że nie pragnął takiego rozgłosu. Jednak to co właśnie zamieścił na Twitterze zaskoczyło chyba cały technologiczny świat:

kilka minut później pojawiają się trzy kolejne Tweety:

Dla nieznających języka Szekspira: autor najgłośniejszej gry ostatniego tygodnia stwierdził, że za 22 godziny (około 18:00 09.02.14r.) Flappy Bird zostanie wyłączone (prawdopodobnie chodzi o usunięcie ze sklepów), niedługo później dodaje, że na decyzję nie miały wpływu względy prawne, po prostu „nie mógł tego wszystkiego wytrzymać”. Oświadcza także, że nie sprzeda praw do aplikacji i nadal będzie tworzył nowe gry.

Jeżeli nie mamy do czynienia ze sprytną prowokacją, to będzie to chyba pierwszy przypadek w historii, w którym aplikacja została usunięta z powodu zbyt dużej popularności. Jeżeli jeszcze nie graliście we Flappy Bird, to radzę się pospieszyć. Spodziewaliście się takiego scenariusza?

Sprawdź najnowsze wpisy