ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Flappy Bird zarabia $50 000 dziennie, twórca twierdzi, że tego nie chciał

Autor: Kacper Bąk Kategoria: Newsy
FlappyBird$2

Sukces Flappy Bird jest czymś tak niewyobrażalnym i niewytłumaczalnym, że zaczynam wierzyć w pogłoski o zaprzedaniu przez autora duszy diabłu. Jeżeli jeszcze nie słyszeliście o tej ekstremalnie frustrującej grze to zapraszam do naszej minirecezji.

Jak nietrudno było się domyślić, Flappy Bird prócz niszczenia psychiki ponad 50mln ludzi na całym świecie, zaczęło też całkiem nieźle zarabiać. Doniesienia prasowe mówią w tym momencie o kwocie około $50 000 wpływów z reklam… dziennie. To sporo więcej niż większość z nas zarabia w ciągu roku. Może ta suma nie robiłaby aż takiego wrażenia, gdybyśmy mówili o grze EA czy Gameloftu, ale wietnamski developer Dong Nguyen jest amatorem, który stworzył ją w zaledwie kilka dni, pracując tylko po godzinach. Jak sam pisze na Twitterze, nie do końca rozumie zamieszanie wokół jego produkcji:

Mało tego, dowiadujemy się, że nie ukażą się już żadne aktualizacje Flappy Bird. Nie możemy liczyć na dodanie mikropłatności czy chociażby płatnej opcji usunięcia reklam.

Niektórzy po prostu chcą by świat płonął…

Przy okazji, chciałbym zobaczyć kiedyś statystyki, obrazujące ile urządzeń zostało zniszczonych przez wściekłych graczy.

Źródło: phandroid.com

Sprawdź najnowsze wpisy