Nowa seria Galaxy A została bardzo dobrze przyjęta na kluczowych rynkach, zwłaszcza w Indiach. Niektóre telefony zostały opracowane z myślą o tamtejszym rynku. Samsung również wyceniane je bardzo konkurencyjnie, tak żeby móc także ceną rywalizować z chińskimi markami.

Samsung zarobił miliard w Indiach

Samsung zarobił miliard w Indiach

 

Wydaje się, że strategia ta się sprawdziła. Samsung ujawnił, że uzyskał miliard dolarów przychodów z nowej serii Galaxy A w Indiach. Jest to imponujący wyczyn, jeśli wziąć pod uwagę, że jej premiera miała miejsce zaledwie 70 dni temu. Na ten wynik przełożyło się sprzedanie 5 milionów urządzeń z serii Galaxy A w kraju nad Gangesem. Co ciekawe w okresie 40 dni od premiery serii sprzedano 2 miliony urządzeń. Oznacza to, że sprzedaż zaczęła przyśpieszać. Samsung ma nadzieję uzyskać przychód na rynku indyjskim z serii Galaxy A na poziomie 4 miliardów dolarów do końca 2019 roku. Jak widać, cele te są jak najbardziej osiągalne.

Zobacz też: Biały Dom zablokował sprzedaż produktów Huawei w USA

Wszystko to Samsung zawdzięcza nowej strategii projektowania i wyceniania urządzeń z odświeżonej serii Galaxy A. Są one wyposażone w wydajne podzespoły, przyzwoity aparat, mocną baterię oraz cechują się wysoką jakością wykonania. Wszystko to przy naprawdę atrakcyjnej cenie. Jak widać, Samsung postanowił nie skupiać się jedynie na wysokiej półce. To bardzo dobra strategia, biorąc pod uwagę, że rynek Indyjski stoi głównie tanimi urządzeniami, a przy okazji należy do jednego z niewielu, które wciąż notują wzrosty. Dzięki temu zagraniu Samsung ma szansę zachować pozycję lidera w walce z Huaweiem, który otwarcie stwierdził, że chce go zdetronizować.

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.