Wyniki Huawei za 2019 rok

Biały Dom zablokował sprzedaż produktów Huawei w USA

Newsy

Po miesiącach spekulacji prezydent Trump podpisał dekret wykonawczy dający rządowi federalnemu prawo do zablokowania firmom amerykańskim możliwości zakupu zagranicznego sprzętu telekomunikacyjnego uznanego za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Zgodnie z zarządzeniem, które daje sekretarzowi handlu uprawnienia do określania, które transakcje mogą być potencjalnym ryzykiem, żadna pojedyncza firma nie jest natychmiast oznaczona jako zagrożenie. Jednak plan jest w dużej mierze postrzegany jako ruch przeciwko chińskiemu Huawei, który niektórzy amerykańscy prawodawcy uznali za zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Blokada Huawei w USA

Blokada Huawei w USA

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Stany Zjednoczone argumentują, że rząd chiński mógłby zmusić firmy takie jak Huawei do instalowania backdoorów w swoich urządzeniach. Mają za ich pomocą szpiegować w amerykańskich sieciach. Huawei wielokrotnie zaprzeczał, że może się to zdarzyć. Natomiast dyrektor generalny i założyciel firmy, Ren Zhengfei, wygłosił defiant oświadczenie. Stwierdził w nim, że amerykańska kampania przeciwko firmie nie powstrzyma jej międzynarodowego wzrostu. W lutym ubiegłego roku szefowie głównych amerykańskich agencji wywiadowczych, w tym FBI, CIA i NSA, powiedzieli Amerykanom, aby nie korzystali z telefonów Huawei i ZTE. Stany Zjednoczone wywarły również presję na sojuszników, aby zaprzestali używania sprzętu telekomunikacyjnego Huawei w infrastrukturze krajowej. Ruch ten ma miejsce w okresie wzmożonych napięć między USA i Chinami. W czasie kiedy dwie największe gospodarki świata nadal nakładają na siebie cła handlowe.

Zobacz też: Netflix oszczędza dzieciom do 400 godzin zmarnowanego czasu

Oprócz potencjału szpiegostwa, amerykańskie organy ścigania oskarżyły Huawei o inne przestępstwa karne. W styczniu amerykański Departament Sprawiedliwości oskarżył Huawei i dyrektora finansowego Meng Wanzhou o wiele zarzutów. Należą do nich utrudnianie pracy wymiaru sprawiedliwości i kradzież technologii. Stany Zjednoczone oskarżyły Huawei o kradzież technologii testowania telefonów komórkowych od T-Mobile. Dyrektor FBI stwierdził, że firma wielokrotnie odmawiała przestrzegania praw Stanów Zjednoczonych.

Firma Huawei wydała stosowne oświadczenie na ten temat:

Firma Huawei, jako niekwestionowany lider w obszarze technologii 5G, jest gotowa i otwarta do współpracy z rządem amerykańskim, mającej na celu opracowanie skutecznych rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo produktów ICT. Ograniczenie działalności biznesowej Huawei na amerykańskim rynku nie sprawi, że Stany Zjednoczone osiągną wyższy poziom bezpieczeństwa lub umocnią swoją pozycję w obszarze nowoczesnych technologii. Efekt będzie odwrotny, gdyż Amerykanom pozostaną do dyspozycji rozwiązania o niższej jakości i wyższej cenie. Tym samym Stany Zjednoczone pozostaną w tyle w zakresie wdrażania 5G, co zaszkodzi interesom amerykańskich firm i konsumentów. Ponadto, nieuzasadnione restrykcje będą naruszać prawa Huawei, co będzie skutkować dodatkowymi działaniami natury prawnej.

Źródło: The Verge, Huawei


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x