pylon_kickstarter_1

Czy zdarzyło Ci się kiedyś przyjść do kawiarni, baru lub po prostu do znajomego gdy oczekiwałeś ważnego maila jednak nie miałeś hasła do sieci bezprzewodowej aby sprawdzić swoją pocztę? Jeśli tak, to wiesz, że maraton z wpisywaniem czasem trudnego hasła i łączeniem się w konwencjonalny sposób potrafi zirytować. Wygląda na to, że problemy tego typu mogą odejść w niepamięć, gdyż na Kickstarterze pojawił się jakiś czas temu ciekawy projekt o nazwie Pylon, dzięki któremu łączenie z siecią stanie się proste i przyjemne bez zbędnego trudu.

 

pylon_kickstarter_app

 

Pylon jest nieskomplikowanym urządzeniem, które składa się ze stacji-bazy oraz czytnika NFC. Sama idea polega na logowaniu się do sieci poprzez zbliżenie telefonu do skanera NFC lub potrząśnięciu nim lub innej ustawionej wcześniej metody (w przypadku braku NFC), aby dedykowana aplikacja przyznała nam dostęp do sieci WiFi.

 

Jednak to nie wszystko. Pylon daje właścicielowi możliwość pełnej kontroli dostępu z poziomu smartfona. Może on ustawić limity osób, grupy oraz dostępu, a także „wejściówki”. Innymi słowy sieć jest pod stałą kontrolą bez żmudnego szperania w ustawieniach routera. Ciekawą opcją jest oszczędzanie energii. W momencie gdy minie czas dostępu aplikacja automatycznie wyłączy WiFi w naszym telefonie, a gdy znowu będziemy chcieli skorzystać z Sieci logując się do niej, moduł zostanie włączony ponownie.

Projekt ten ma o wiele większe zastosowanie na przykład w biznesie. Prowadzący kawiarenkę lub restauracje umieszczając czytnik przy wejściu, oprócz wspomnianych wyżej zalet, jest w stanie ustawić opcję wyświetlania na ekranie smartfona dania dnia lub inne interesujące informacje (choćby powitanie) w trakcie logowania się.

 

Jak sami widzicie Pylon zapowiada się miodnie. Swoją prostotą i geniuszem może niespodziewanie wkraść się do naszych domów odstawiając tradycyjne rozwiązania w kąt. W celach promocyjnych został opracowany filmik prezentujący działanie systemu.

Aby projekt został zrealizowany, autorzy oszacowali koszta na 60 tys. dolarów. Na chwilę obecną udało się zebrać ponad 10 tysięcy, jednak do końca akcji pozostały jeszcze 22 dni. Jeśli chcecie wesprzeć autorów odsyłam do strony Pylona na Kickstarterze, gdzie możecie dowiedzieć się więcej.

Jak oceniacie taki pomysł oraz perspektywy rozwoju? Chcielibyście skorzystać z takiego systemu u siebie? A może macie ciekawe propozycje i zastosowania?

 

Źródło: Kickstarter.com

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Piotrowski