Oppo A91 do wygrania w Orange

Tanio już było. Ruch Orange może sprowadzić lawinę podwyżek w Polsce

Newsy

Operatorzy od lat mają trudny orzech do zgryzienia. Początkowo, żeby zachęcić klientów wystarczyło jedynie dodawać do swoich planów taryfowych coraz więcej minut i SMS-ów. Z czasem jednak oferty bez limitu stały się standardem, przeszli więc do obniżania cen i oferowania w wyższych planach coraz to większych paczek danych. Obecnie za śmiesznie małe pieniądze możemy mieć nielimitowane rozmowy i SMS-y z pokaźnym pakietem internetowym. Być może nadszedł więc czas na… podwyżki.

Orange podnosi ceny abonamentów

Orange podnosi ceny abonamentów

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Jeden z operatorów postanowił się wyłamać. Swój ruch wykonało Orange. Śmiało można powiedzieć, że jest to najstarszy operator w kraju. Co prawda marka Orange funkcjonuje zaledwie od 2005 roku, jednak jest dziedzicem Centertela, którego większość może kojarzyć z marki Idea. Co prawda podwyżki nie są spektakularne. Jest to zaledwie 5 złotych więcej za najniższy plan taryfowy obejmujący nielimitowane rozmowy i SMS-y z niewielkim pakietem na transmisję danych. Trzeba jednak pamiętać, że to dopiero pierwsza podwyżka, która jest zwykłym badaniem gruntu. Z czasem mogą przyjść następne, zwłaszcza że konkurencja także pilnie przygląda się sprawie i z bardzo dużym prawdopodobieństwem również podniesie z czasem ceny.

Zobacz też: Prawdziwe 5G w kolejnym państwie Europy już od lipca

Podwyżki są niestety, ale bardzo prawdopodobne. Zyski telekomów w ostatnich latach mocno spadły. Dodatkowo szykują się im wysokie wydatki związane z budową zupełnie nowej infrastruktury sieci 5G. Nie wiadomo także, czy Huawei zostanie dopuszczony w Polsce przetargów na dostarczenie składowych stacji bazowych, co może w jeszcze większym stopniu wpłynąć na wzrost ich cen. Dlatego też operatorzy w Polsce potrzebują znacznego zastrzyku pieniędzy. Dlatego, jeśli planujecie podpisać umowę z którymś z operatorów, to nie zwlekajcie zbyt długo. Taniej już nie będzie, a podwyżki są niezwykle realne, mimo że obecnie tylko Orange podnosi ceny abonamentów.

 

Źródło: Business Insider


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x