5G szansą dla rynku smartfonów

Prawdziwe 5G w kolejnym państwie Europy już od lipca

Newsy

Temat 5G w ostatnim czasie wrze. Jest na tyle głośny, że wokół niego obrosło nawet kilka teorii spiskowych, w które wierzą przeciwnicy 5G. Niestety (lub dla niektórych, stety) sieć 5G działa obecnie tylko w niektórych miejscach w Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych i Europie i Szwajcarii. Jak się jednak okazuje, sieć 5G już w najbliższym czasie pojawi się w kolejnym państwie Europy.

Prawdziwe 5G w kolejnym państwie Europy już za dwa miesiące

5G zagraża prognozie pogody

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Tak, tym razem mowa o „prawdziwem 5G”, a nie tym, co reklamuje Play. Sieć 5G w kolejnym państwie Europy (po Szwajcarii) pojawi się już 3 lipca w Wielkiej Brytanii za sprawą operatora Vodafone. Z początku łączność 5G będzie działać tam w następujących miastach: Londyn, Birmingham, Bristoll, Glasgow, Cardiff, Liverpool i Manchester. Do końca roku liczba miast, w których połączymy się z 5G ma się znacząco powiększyć. Co warte odnotowania, Vodafone nie będzie pobierać dodatkowych opłat za korzystanie z 5G. Ceny będą identyczne jak w przypadku sieci 4G, zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych.

Zobacz także: Dlaczego warto korzystać z płatności BLIKiem?

Na start z 5G w Wielkiej Brytanii skorzystają tylko posiadacze wybranych smartfonów – Mi Mix 3 5G, Galaxy S10 5G, Mate 20 X 5G i Mate X. A co z 5G w Polsce? Cóż, póki co niewiele wiadomo. Żaden z naszych operatorów nie podał jeszcze konkretnej daty, w której uruchomi sieć 5G. W zasadzie trudno im się dziwić, bo to rząd blokuje sprawę. Żeby była jasność – „5G Ready” od Play to nie prawdziwe 5G, a marna reklama wycelowana w mniej obeznanych odbiorców. A Wy czekacie na 5G w naszym kraju? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x