W tym roku Apple przygotowuje się na kilka dużych zapowiedzi podczas WWDC. Według przecieków należy oczekiwać aplikacji iOS działających na Mac OS oraz trybu ciemnego dla iPhone. Jednak to nie koniec zmian. O wielu z nich oraz o naszych oczekiwaniach względem WWDC 2019 pisał już Mariusz.

WWDC 2019 Apple ogłosi szereg zmian w swoich systemach operacyjnych

wwdc 2019

Zaczynając od iOS, najbardziej oczekiwaną funkcją jest natywny tryb ciemny. Od czasu premiery iPhone’a X, który był pierwszym iPhonem z panelem OLED, potrzeba trybu ciemnego w iOS stała się naprawdę realna. Firma chce również poprawić niektóre z jej usług, które często są zastępowane rozwiązaniami innych firm, takie jak nawigacja, listy rzeczy do zrobienia, zdrowie itp. Aplikacje Health, Reminders i Mapy otrzymają znaczne ulepszenia i dodadzą nowe funkcje, aby lepiej konkurować z alternatywnymi rozwiązaniami w App Store.

Zobacz też: We flagowcu Redmi przestrzeni na pliki Wam nie zabraknie

Jeśli już jesteśmy przy App Store: oczekuje się, że aplikacja pojawi się również na WatchOS. Dzięki temu żytkownicy będą mogli wreszcie instalować aplikacje na zegarkach Apple bez użycia telefonu, bezpośrednio z tych urządzeń. Jeśli chodzi o system MacOS, oczekuje się, że pierwsza partia aplikacji na iPada trafi na komputery Mac, co oznacza, że na MacBooku można uruchomić niektóre aplikacje na system iOS. Ta ostatnia funkcja budzi sporo kontrowersji, a także jest źródłem wielu kpin. Podejrzewam jednak, że jeśli zostanie to zrobione porządnie, to ekosystem Apple tylko na tym zyska. Jeśli chodzi o wygodę obsługi to nie uważam tego, za większy problem. Sam często testuję aplikacje Androidowe na swoim komputerze PC za pomocą emulacji Androida. Wbrew pozorom brak panelu dotykowego nie jest aż tak dużym problemem. Jeśli Apple doda proste narzędzie umożliwiające zmianę obsługi, powinno to działać bardzo dobrze.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.