O tym, że wyświetlacz w OnePlus 7 Pro będzie najwyższej jakości, dowiedzieliśmy się w zeszłym tygodniu. Okazuje się jednak, że to nie koniec niespodzianek z nim związanych. Posiada on certyfikat HDR10+, a to otwiera przed nim szereg możliwości.

OnePlus 7 Pro z HDR10+

oneplus 7 pro z hdr10

Producent zaczyna ujawniać coraz więcej informacji o OnePlus 7 Pro. Wiemy już, że telefon będzie posiadał wyświetlacz QHD+ z częstotliwością odświeżania 90 Hz. Natomiast teraz OnePlus oświadczyło, że ekranposiada certyfikat na technologię HDR10+. Tym samym OnePlus 7 Pro dołączy do bardzo wąskiego grona flagowców, mogących się pochwalić obecnością tego rozwiązania. HDR10+ zapewnia regulację klatka po klatce w celu optymalnego odwzorowania kontrastu ze źródła HDR. Zapewnia on również 4000 nitów maksymalnej jasności, co stanowi ogromny wzrost o 3000 nitów w porównaniu z HDR10. Ponieważ jest to format otwarty, jest wolny od licencji i opłat licencyjnych. Jest zatem łatwo przyswajalny przez producentów, a jego jakość jest utrzymywana dzięki programowi certyfikacji i logo HDR10+.

Zobacz też: Chrome 75 usprawni ciemny motyw oraz wprowadzi kolejne zmiany

Dyrektor generalny OnePlus Pete Lau przypomniał także o tym, że ekran w OnePlus 7 Pro otrzymał najwyższą ocenę od DisplayMate. Stwierdził także, że będzie on stanowił punkt odniesienia dla całej branży.

HDR10+ to przyszłość nie tylko wyświetlaczy telewizyjnych, ale także wyświetlaczy smartfonów. Mamy nadzieję, że nasze najnowsze urządzenie ustanowi nowy standard dla branży i otworzy nowy świat płynności wizualnej dla użytkowników. Cieszymy się, że jesteśmy liderem w dzieleniu się z całym światem wysokiej jakości technologiami.

Jak widać, jest on bardzo pewny tego, że żaden smartfon obecny na rynku nie jest w stanie nawet dorównać w kwestii ekranu najnowszemu flagowcowi od OnePlus.

Źródło: Androidcentral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.