OnePlus 7 Pro będzie znacznie droższy od wersji standardowej, co budziło dość negatywne reakcje u fanów marki, jak i obserwatorów całej branży. Według zapewnień firmy wynika to z tego, że mają zastosować komponenty wysokiej klasy. Prezes OnePlus, Pete Lau, opisywał wyświetlacz OnePlus 7 Pro w samych superlatywach. Jak się okazuje, nie rzucał on słów na wiatr, a zastosowany panel według niezależnych badań należy do najwyższej ligi.

Wyświetlacz w OnePlus 7 Pro z rangą A+

Jeśli szukacie dogłębnej oceny wyświetlaczy w smartfonie, DisplayMate jest najlepszą możliwą opcją. Portal ten testuje większość smartfonów pod kątem jakości oraz możliwości zastosowanych w nich ekranów. OnePlus 7 Pro nie zostanie oficjalnie ogłoszony 14 maja, ale nie przeszkodziło to serwisowi w przeprowadzeniu dogłębnych testów. Jak stwierdzono w poniższym tweetcie, nadchodzący smartfon trafił do laboratorium DisplayMate. Musiał tam przejść liczne testy i jak się okazuje, musiał wywrzeć na zespole olbrzymie wrażenie. Pełny raport nie ujrzy światła dziennego aż do 14 maja, czyli oficjalnej prezentacji OnePlus 7 Pro, ale już wiadomo, że dostał najwyższą możliwą ocenę, czyli A+.

Zobacz też: Czy przeciwnicy 5G są bezinteresowni? Kto zarabia na teoriach spiskowych?

Nie wiadomo jednak, jak na najnowszy smartfon firmy zareagują konsumenci. Dla większości podstawowymi parametrami, jeśli chodzi o wyświetlacz, jest technologia, w jakiej został wykonany, jego rozdzielczość oraz przekątna. Nie wiadomo więc, czy argumentacja firmy mówiąca o zastosowaniu najlepszego panelu na rynku przyniesie spodziewany rezultat. Miejmy jednak nadzieję, że moje obawy okażą się całkowicie błędne i klienci docenią jakość wyświetlanego obrazu. Tak samo, jak zaczęli doceniać jakość wykonywanych zdjęć, zamiast skupiać się na ich rozdzielczości.

Źródło: androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.