Ostatnio mogliście się dowiedzieć, jak aktywować ciemny motyw w Chrome. Google w końcu umożliwiło zmianę przewodnich barw w stabilnej wersji swojej przeglądarki internetowej. Jednak wciąż wiele osób zwraca uwagę na drobne problemy, które oczywiście są stale naprawiane. Doskonale pokazuje to najnowsze wydanie Chrome 75, które obecnie jest w fazie testowej (Beta). Zdradza ono pewne poprawki, które być może nie są rewolucyjne, ale z pewnością potrzebne. Dlatego poznajmy listę zmian, którą szykuje Google.

Co się zmieni w Chrome 75? Ciemny motyw i mnóstwo szczegółów

Jak już zaznaczyłem to w tytule i nagłówku, Chrome 75 usprawnia ciemny motyw. Z racji, że Android Q będzie natywnie zarządzał motywami we wszystkich aplikacjach, to niekoniecznie my musimy globalne ustawienia mieć we wszystkich programach. Tym sposobem ciemny motyw w całym systemie może kontrastować z jasnym w samym Chrome. Właśnie takie ustawienie zostało dodane, jak i zmieniono kolory tytułów otwartych zakładek, które najzwyczajniej w świecie wcześniej się zlewały z tłem.

Kolejną, istotną nowością jest Web Share API Level 2, czyli możliwość dzielenia się danymi w sposób bardziej naturalny. Strona internetowa może wywołać odpowiednią funkcję w Androidzie, która przejdzie bezpośrednio do natywnej aplikacji. Level 2 oznacza, że możemy teraz dzielić się konkretnymi plikami, na przykład zdjęciami, a nie głównie linkami. O ile to rozwiązanie jest już testowane w Chrome 75, to docelowo ma ono zawitać w stabilnej wersji Chrome 76.

W samym Chrome 75 zmian jest zdecydowanie więcej i oto niektóre z nich:

  • więcej możliwości wywoływania animacji
  • możliwość sprawdzania, czy urządzenie obsługuje określony dźwięk (rozmiar, częstotliwość, opóźnienie, kanały)
  • nowe zdarzenia na przewijanie obrazu
  • możliwość zamrożenia elementów interaktywnych (reklamy, filmy), gdy użytkownik ich nie widzi

Zobacz też: Sprzedaż smartfonów w pierwszym kwartale zaskakuje.

Zainteresowanych sprawdzeniem powyższych nowości odsyłam do Sklepu Play, gdzie Chrome Beta jest dostępny za darmo. Oczywiście najnowszą wersję aplikacji znajdziecie też na portalu APK Mirror.

 

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.