Facebook ma zwyczaj klonowania popularnych aplikacji lub integrowania popularnych funkcji konkurencji z własnymi platformami. Houseparty to aplikacja do grupowych połączeń wideo, która była dość popularna kilka lat temu, a Facebook wydał swój własny klon w 2017 roku jako Bonfire. Teraz firma zamknęła projekt, który nigdy nie był dostępny na rynku międzynarodowym.

Koniec Bonfire

 

Bonfire został już usunięty ze Sklepu Play. Główną zaletą Bonfire było to, że wykorzystano w nim pomieszczenia, do których ludzie mogą dołączyć i opuścić je w dowolnym momencie, podobnie jak w przypadku kanału głosowego Discord. Aplikacja była dostępna jedynie w Danii, a według danych ze Sklepu Play nigdy nie osiągnęła poziomu 10 000 pobrań. Nie dziwi więc to, że Facebook postanowił w końcu zamknąć tak niszowy projekt. Z drugiej jednak strony dostępność w tylko jednym kraju i to w takim, w którym mieszka mniej niż 6 milinów osób na pewno odbiło się bardzo negatywnie na popularyzacji nowej platformy.

Zobacz też: Obejrzyj później w YouTube zostało ukryte na Android TV

Bonfire nie była pierwszą aplikacją służącą do połączeń wideo.  W 2014 roku Facebook wydał program o nazwie Slighshot, który był bardzo podobny do Snapchata. Niestety, nie przypadł on użytkownikom do gustu i został wycofany już w grudniu 2015 roku. Jak widać, historia lubi się powtarzać. Chociaż warto zaznaczyć, że koniec Bonfire nadszedł na życzenie Facebooka, a nie z powodu bycia odrzuconym przez użytkowników na całym świecie. W końcu porażka w Danii nie oznacza, że aplikacja nie trafiłaby w gusta osób na innych rynkach.

Źródło: androidpolice

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.