Problemy Chrome OS z aplikacjami Linuks

Linuxowe aplikacje na Chrome OS nareszcie dostały wsparcie dla VPN

Newsy

Chrome OS nie należy do najpopularniejszych systemów operacyjnych w Polsce. Mimo to ma grono swoich zwolenników, do których zresztą sam należę. Oczywiście jestem daleki od twierdzenia, że może on z powodzeniem zastąpić inny, dowolny system operacyjny na komputerach osobistych. Po prostu w konkretnych przypadkach, jak na przykład pisanie spełnia on swoje zadanie z nawiązką. Dodatkowo jest niezwykle lekki, dzięki czemu nawet stosunkowo słabe urządzenia działają na nim bardzo dobrze.

Aplikacje Chrome OS ze wsparciem VPN

chrome os vpn

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Jedną z bardziej skomplikowanych części integracji aplikacji dla systemu Android z systemem operacyjnym Chrome OS był dosęp do sieci. Trochę czasu zajęło dostosowanie sieci VPN działającym na systemie operacyjnym od Google do aplikacji dla systemu Android. Na szczęście, wsparcie VPN dla aplikacji działających w kontenerze Linuksa już dotarło. System operacyjny Chrome OS 76 (obecnie w dziale Dev/Canary) pozwala wreszcie aplikacjom Linuksa działać pod dowolną siecią VPN, niezależnie od tego, czy jest to aplikacja dla systemu Android, czy też rozszerzenie Chrome. Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, przeglądarka Gnome Web na Linuksie działa przez serwer VPN w Kanadzie ustanowiony przez aplikację ProtonVPN dla systemu Android.

Zobacz też: Pierwszy przeciek sugeruje, że Galaxy Note10 Pro zadebiutuje ze sporą baterią

Dzięki temu bezpieczeństwo urządzeń działających pod kontrolą Chrome OS znacznie wzrośnie. Ponadto znajdą one znacznie szersze zastosowanie w biznesie. Nie należy także zapominać o tym, że dostęp do VPN, zwłaszcza w Europie może okazać się w przyszłości niezbędny, biorąc pod uwagę dążenia władz UE do cenzury internetu.

Źródło: Androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x