Premiera serii Galaxy S10 już dawno za nami. Nie jest to jednak jedyna flagowa seria Samsunga, która ukazuje się rok w rok. Nie możemy zapomnieć tutaj o rodzinie Galaxy Note. W tym roku zadebiutuje Galaxy Note10 oraz Galaxy Note10 Pro, co zresztą będzie sporym powiewem świeżości, bo dotychczas co roku ukazywał się tylko jeden „Notatnik„. Dziś dowiedzieliśmy się, że bateria w modelu Pro będzie dość spora, co z pewnością ucieszy wiele osób.

Galaxy Note 10 Pro – bateria

galaxy note10 pro bateria

Zeszłoroczny Galaxy Note9 może się poszczycić akumulatorem o pojemności 4000 mAh. W tym roku jak już wiadomo, zadebiutują aż dwa warianty Galaxy Note10 – zwykły i z dopiskiem „Pro”. Model podstawowy ma się charakteryzować wyświetlaczem o przekątnej 6,4 cala. Z kolei Galaxy Note10 Pro ma być nieco większy – jego ekran ma mieć 6,7 cala. Najprawdopodobniej wspominany smartfon nie tylko ekran będzie miał większy od brata, ponieważ jego akumulator ma mieć pojemność aż 4500 mAh (jest bardzo mała szansa, że Samsung zamontuje baterię o tej samej pojemności w obu tych urządzeniach). Zdjęcie powyżej prawdopodobnie przedstawia baterię w Galaxy Note10 Pro. Numer modelu baterii wskazuje EB-BN975ABU, co można bez problemu przekonwertować na SM-N975, czyli Galaxy Note 10 Pro.

Zobacz także: EMUI jest hitem. Czy wiesz, ile osób korzysta z niej każdego dnia?

Co prawda nic nie zostało jeszcze potwierdzone, jednak akumulator o takiej pojemności wydaje się jak najbardziej prawdopodobny, bo przecież Galaxy S10 5G ma dokładnie taką samą baterię. Co więcej, ekran o przekątnej 6,7 cala z pewnością będzie potrzebował sporo energii. Na sam koniec warto dodać, że przy tak dużej konstrukcji na pewno będzie sporo miejsca na zamontowanie sporego akumulatora.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.