dropbox business

Dropbox zyskał funkcje znane od dawna z Google Drive

Newsy

Chmura często jest wykorzystywana, także w biznesie do szybkiej wymiany plików, oraz wykonywania ich kopii zapasowych. Dlatego też nie brakuje usług w chmurze dedykowanych właśnie biznesowi. Jedną z nich jest Dropbox Business.

Dropbox Business z edytorem dokumentów Google

dropbox business

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Dropbox pozwala niektórym klientom korporacyjnym edytować tekst, arkusze kalkulacyjne i pliki prezentacji w dokumentach, arkuszach i slajdach Google bezpośrednio z chmury. Nowa funkcjonalność, po raz pierwszy ogłoszona w zeszłym roku, jest testowana w otwartym programie beta. Integracja jest traktowana jako kolejny sposób edytowania i udostępniania dokumentów dla zespołów Dropbox Business. Uzupełnia ona możliwość edycji takich plików przez użytkowników za pomocą pakietu aplikacji Microsoft Office. Ci, którzy już korzystają z Google Drive i jego aplikacji do edycji, zobaczą znaną przestrzeń roboczą z tylko jedną istotną różnicą: wszystko działa w domenie Dropbox użytkownika.

Zobacz też: Koniec 5G Ready? T-mobile pozwał Play!

Gdy użytkownik połączy swoje konto Google z Dropboxem, nowe dokumenty mogą być uruchamiane za pomocą klienta internetowego na platformie Windows i MacOS. Istniejące pliki .docx, .xlsx i .pptx można również edytować za pomocą aplikacji Google i są one automatycznie zapisywane w oryginalnym formacie, aby użytkownicy pakietu Office mogli kontynuować pracę nad nimi. Członkowie zespołu Dropbox Business będą mogli udostępniać dokumenty, arkusze i prezentacje na zasadzie autonomicznej, oszczędzając kłopotów związanych z tworzeniem nowych folderów na kontach Dropbox. Podobnie jak w pakiecie G Suite, mogą one przełączać ustawienia udostępniania ustawiając, opcję dokument tylko do odczytu. Możliwe jest także przyznanie dostępu do edycji określonym osobom, całemu zespołowi Dropbox Business, a nawet osobom z zewnątrz. Wersje aplikacji Dropbox dla systemu Android i iOS umożliwią tylko podgląd plików wykonanych w tych aplikacjach oraz ich pobieranie.

Źródło: androidpolice

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x