Wszystko wskazuje na to, że Play będzie żałował wprowadzenia marki 5G Ready. Po rozpoczęciu kampanii marketingowej 5G Ready Play spotkał się z krytyką mediów technologicznych, czytelników wypowiadających się w komentarzach, a także konkurencji. Plus pochwalił się siecią 5G-Super Ready, jednak nie promował tej marki, Orange rozpoczął kampanię informacyjną naśmiewającą się z Play, T-mobile ograniczył się do zaczepki, choć to już nie aktualne.

Koniec 5G Ready, pozew przeciwko Play

t-mobile 5g siec polska

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

T-mobile złożył pozew przeciwko Play, przyczyną jest oczywiście nieuczciwa konkurencja. Jak wiadomo 5G Ready nie ma nic wspólnego z 5G, wszelkie negatywne skutki wprowadzenia tej marki opisywałem już w przeszłości. T-mobile złożył także wniosek o zabezpieczenia roszczenia w postaci zakazu publicznego wykorzystywania marki 5G Ready. Co ciekawe sąd się do niego przychylił, co teoretycznie oznacza koniec 5G Ready. Teoretycznie, ponieważ Play może się od tego odwołać i dalej korzystać z marki 5G Ready, przynajmniej przez jakiś czas. Nie wiemy czy Play skorzysta z takiej możliwości, na chwilę obecną obie strony sporu nie chcą wypowiadać się na ten temat.

Zobacz też: Orange krytykuje marketing Play – „5G Ready to nie jest sieć 5G!”

T-mobile ma rację

Trudno nie zgodzić się z decyzją T-mobile. 5G Ready psuje rynek telekomunikacyjny. Kiedyś któryś operator uruchomi pierwszą w Polsce sieć 5G. Osiągnięcie to nie zostanie jednak docenione przez klientów, ponieważ Play od roku sprzedaje ziemniaki jako kiwi. Osiągnięcia operatorów wprowadzających 5G nie dostrzegą także użytkownicy 5G Ready, przecież oni już to mają i „szału nie ma”. Choć reakcja T-mobile jest radykalna, to muszę się z nią zgodzić.

Źródło: Wirtualne Media
Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.