Koniec 5G Ready? T-mobile pozwał Play!

Adrian Celej Telekomunikacja 2019-04-10

Wszystko wskazuje na to, że Play będzie żałował wprowadzenia marki 5G Ready. Po rozpoczęciu kampanii marketingowej 5G Ready Play spotkał się z krytyką mediów technologicznych, czytelników wypowiadających się w komentarzach, a także konkurencji. Plus pochwalił się siecią 5G-Super Ready, jednak nie promował tej marki, Orange rozpoczął kampanię informacyjną naśmiewającą się z Play, T-mobile ograniczył się do zaczepki, choć to już nie aktualne.

Koniec 5G Ready, pozew przeciwko Play

t-mobile 5g siec polska

T-mobile złożył pozew przeciwko Play, przyczyną jest oczywiście nieuczciwa konkurencja. Jak wiadomo 5G Ready nie ma nic wspólnego z 5G, wszelkie negatywne skutki wprowadzenia tej marki opisywałem już w przeszłości. T-mobile złożył także wniosek o zabezpieczenia roszczenia w postaci zakazu publicznego wykorzystywania marki 5G Ready. Co ciekawe sąd się do niego przychylił, co teoretycznie oznacza koniec 5G Ready. Teoretycznie, ponieważ Play może się od tego odwołać i dalej korzystać z marki 5G Ready, przynajmniej przez jakiś czas. Nie wiemy czy Play skorzysta z takiej możliwości, na chwilę obecną obie strony sporu nie chcą wypowiadać się na ten temat.

Zobacz też: Orange krytykuje marketing Play – „5G Ready to nie jest sieć 5G!”

T-mobile ma rację

Trudno nie zgodzić się z decyzją T-mobile. 5G Ready psuje rynek telekomunikacyjny. Kiedyś któryś operator uruchomi pierwszą w Polsce sieć 5G. Osiągnięcie to nie zostanie jednak docenione przez klientów, ponieważ Play od roku sprzedaje ziemniaki jako kiwi. Osiągnięcia operatorów wprowadzających 5G nie dostrzegą także użytkownicy 5G Ready, przecież oni już to mają i „szału nie ma”. Choć reakcja T-mobile jest radykalna, to muszę się z nią zgodzić.

Źródło: Wirtualne Media • jorn8005

  Choc troche ogarnieta osoba kapnie się że to sciema, sam jestem w play i jestem zadowolony, ale T-mobile rozumie i popieram

 • Łukasz

  No nareszcie. Brawo T-Mobile.

 • Krystian.Makow

  Plejoza przegina na maxa i bardzo dobrze, niech brnie dalej aż zniknie z rynku.Czekałem aż wybuchnie bomba z tym 5G Ready.

 • TomoS

  Play to najgorszy operator.

  • Piotr Zet

   Plus jednak gorszy.

 • Preza

  Brawo dla Tmobile. W salonach Play nawet nie maja pojecia co to jest to ich 5 gie redy. Plaza Poznań. Ubawiłem sie do łez jak pani odpowiadała na moje pytania. Zero wiedzy co to jest 5G, a nawet nie potrafili konkretnej bajki na ten temat sprzedać. Jak spytałem czy mój telefon jest 5G Ready (Vivo Nex) to ta miła pani powiedziała, że mój nie, bo tylko kilka modeli jest 5G ready. Normalnie jaja. a jak spytałem na jakich częstotliwościach to 5G ready działa wymieniła mi częstotliwości LTE oczywiście. Zero wiedzy, brak kompetencji takie są salony plajty.

 • Jarzyna Zbyszek

  Jak przed wyborami PO, PiS i cała reszta kłamie to jest OK, obiecują cuda a potem nic z tego nie ma. Wiec co sie dziwic ze Play bierze przykład ?

  • Piotr Zet

   Akurat takiego kłamania jak Play to robi to żaden operator nie uskutecznia. To samo było w Play przed startem LTE gdzie 3G to u nich 4G zresztą do tej pory tak jest.

 • Adam Gorski

  Play kiedyś był numerem jeden, ale po kilku latach, i oszustwach reklamowych uznaje że to najgorszy klamliwy chlam na rynku, zrobią wszystko żeby reklama klientom wcisnac gowno z przerebla, zlodzieje i oszuści. Brawo Tmobile jechać z kurwa i.

 • PlujeNaPlusa

  Plus to lepiej niech mordę zamknie i zacznie coś robic z zasięgiem, tfu na nich, 0 zasięgu, nawet jak mam pełny zasięg to maksymalnie internet wyciąga 0.5mbps, walic to scierwo na mordę, na szczęście za miesiąc umowa się kończy….

  • Preza

   Też pluje na plusa. Z najlepszej sieci kilka lat temu stali się siecia najgorszą. Juz nawet Play ich przeskoczył. Jeszcze muszę się z 2 numerami męczyć do listopada niestety.

 • szczekacz

  Zrobić z człowieka wariata, wymyślac durne hasła, klienta naciagnąc -oto cały play. I tak długo im się udawało przeciągać te kłamstwa, co reklama to gorzej.

 • 0001

  Albo jest 5G albo go nie ma. Nie można ściemniać, że 5G jest prawie! Choć jestem zadowolony z usług operatora Play jednak…..Dobry ruch ze strony t mobile. Gdyż nie można tak oszukiwać ludzi .

 • Artur Olejniczak

  Wreszcie doigrali za sprzedaż gruszek na wierzbie

 • maxprzemo83

  Powinni tak dowalić karami Play, żeby w przyszłości bali się nawet pomyśleć o podobnym oszustwie jakim jest 5G Ready.

 • tomekchmiel

  brawo T-mobile. Jazda z cwaniaczkami, żerującymi na nieświadomości społeczeństwax