iOS najbardziej dochodowy

Raport nie kłamie – wolimy stare aplikacje, ale nowe gry

Newsy

Google Play i App Store to dwa najpopularniejsze na świecie sklepy z aplikacjami i grami. W obu miejscach znajdziemy miliony różnych aplikacji i gier. Jest i tak dużo, że często te nowsze mają problem z przebiciem się, bo starsze mają już ugruntowaną pozycję. Najnowszy raport pokazuje jednak bardzo ciekawy trend.

Stare aplikacje, nowe gry – tak wyglądają nasze preferencje

aplikacje

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Eric Feng, dyrektor ds. technologii w Hulu przedstawił bardzo ciekawy raport, z którego możemy się dowiedzieć, że zarówno w Google Play jak i App Store najpopularniejsze są stosunkowo stare aplikacje, a dość nowe gry. 30 najpopularniejszych aplikacji w App Store ma średnio 1853 dni (ok. 5 lat). Dla porównania, najpopularniejsze aplikacje w 2014 roku miały średnio 625 dni (poniżej dwóch lat). W przypadku Google Play statystyki te wyglądają bardzo podobnie. 30 najpopularniejszych aplikacji w 2019 roku ma średnio 4 lata, a w 2014 roku „topka” miała średnio zaledwie 18 miesięcy.

Zobacz także: Nadchodzi cenzura internetu. TERREG przegłosowany

Wniosek z tego jest bardzo prosty. Po prostu wolimy korzystać ze starszych, ale sprawdzonych rozwiązań i niezbyt chętnie próbujemy nowości. To tylko pokazuje, jak trudno jest nowym deweloperom wypromować swój produkt. Zupełnie inaczej wygląda to jednak w przypadku gier mobilnych – 85% tych najpopularniejszych zostało wydanych mniej niż 2 lata temu. A Wy częściej wybieracie stare, sprawdzone aplikacje czy raczej dajecie szanse nowościom? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x