TERREG przegłosowany w komisji LIBE, cenzura internetu coraz bliżej

Adrian Celej Newsy 2019-04-09

Unia Europejska wykorzystując zamieszanie wokół ACTA2 wprowadza rozszerzenie kontrowersyjnego prawa. TERREG opisywał już Kacper, w skrócie jest to dodatkowa forma cenzury, mająca z założenia walczyć z treściami terrorystycznymi. Wymaga się filtrów rozumiejących sens zdania, uniemożliwiających ponowne wgrywanie niedozwolonych treści oraz usuwania zgłoszonych treści w ciągu godziny, nawet jeśli zgłoszenie pojawi się w środku nocy. Niestety, TERREG został przegłosowany w komisji LIBE.

TERREG przegłosowany

Niestety, wczoraj komisja LIBE prawie jednomyślnie przegłosowała dyrektywę TERREG. Pojawiło się 35 głosów za, 1 przeciw, 8 osób wstrzymało się. Ponad to odrzucono poprawkę, która likwidowała obowiązek usuwania treści w ciągu 1 godziny. Po przegłosowaniu ACTA2 jeden z polityków powiedział, że to początek do czegoś większego, właśnie dowiedzieliśmy się co miał na myśli. Następnym etapem będzie głosowanie nad projektem w Parlamencie Europejskim, co o ile się nie mylę odbędzie się 15 kwietnia, kiedy to ostatecznie przegłosowane ma zostać ACTA2.

Zobacz też: Axel Voss, autor ACTA2 – musimy zastanowić się, czy YouTube powinien istnieć

Chińska cenzura coraz bliżej

Przez lata ze zdumieniem słuchaliśmy o cenzurze internetu w Chinach, gdzie nie tylko ogranicza się użytkowników do chińskich portali kontrolowanych przez rząd, ale też ogranicza się wolność wypowiedzi. TERREG to już nie prawa autorskie, tutaj wprost blokuje się pewne wypowiedzi, jest to cenzura w najprostszym wydaniu. Dziś mówimy o treściach terrorystycznych, jutro skończy się jak z mową nienawiści, pod którą z powodzeniem można przypiąć każdą kontrowersyjna wypowiedź. Tak właśnie umrze wolność wypowiedzi w Unii Europejskiej. • popigo com

  Orwel lub igrzyska śmierci. Te scenariusze za kilka pokoleń się zniszczą w pełni… Masakra…

 • Norbert Czajkowski

  ja nie widze w tym nic strasznego… facebook czy google, z tego co czytalem, rowniez wyszukuje tresci o zamachach itp.

 • Herapix

  Lubie Chiny. Będziemy mogli sie poczuć jakbyśmy byli chińczykami. A wszystko zaczeło sie od chińskich smartfonów ^^ fajnie jakbyśmy zaczeli brać z nich przykład. Na początek kody qr zamiast nfc 😀

  • POMOC

   i nikt nie będzie narzekał, że Xiaomi nie ma NFC

   • Herapix

    Dokładnie 😀 Po za tym kody qr są bezpieczniejsze od nfc

 • Bart Bart

  UE stworz własne wojsko i nikt im nie podskoczy

 • Marek Markowski

  czy słychać, aby w Chinach protestowano przeciwko „punktowaniu” ?
  podobnie będzie u nas za kilka lat, i nikt nie zaprotestuje…a nawet jeżeli zaprotestuje, unia zrobi co będzie chciała zrobić.

 • Maxik

  Może w końcu znikną internetowe trolle typu Nazir i wilgotny 🙂

 • can006
 • Krzysztofsf

  Będą myślozbrodnie…….

  • Marek Markowski

   wiesz co jest w tym najgorsze? że, niestety, ale masz rację:(x