Rodzina Galaxy S10 miała swoją premierę już jakiś czas temu. Mowa tu o oczywiście o Galaxy S10e, Galaxy S10 i Galaxy S10 Plus. Do „rodzinki” należy jednak jeszcze jeden smartfon, a mianowicie Galaxy S10 obsługujący 5G. Właśnie poznaliśmy jego datę premiery.

Samsung Galaxy S10 5G – premiera

galaxy s10 5g

Seria S10 to bez wątpienia świetne smartfony. Galaxy S10+ jednak już wkrótce straci miano „najnowszego i najlepszego”, bo otrzyma je Galaxy S10 5G. Stanie się to już za bardzo niedługo, bo w przyszłym miesiącu, a konkretnie 5 kwietnia. Nie są to informacje, których źródłem są przecieki, ponieważ Samsung sam podał tę datę. Co ciekawe, pierwotnie smartfon ten miał się ukazać już w tym miesiącu, jednak z niewiadomych przyczyn jego premiera została przesunięta na kwiecień.

Zobacz także: Koniec z darmowym miesiące Netflixa w Polsce

Samsung może już świętować, bo Galaxy S10 5G zapisze się na kartach historii jako pierwszy smartfon z 5G dostępny w sprzedaży. W dniu swojej premiery opisywany sprzęt będzie dostępny tylko w Korei Południowej, która zresztą najprawdopodobniej będzie pierwszym krajem z działającą technologią 5G, i Stanach Zjednoczonych (na wyłączność w sieci Verizon). Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy i czy w ogóle sprzęt ten zadebiutuje w innych krajach. Cena Galaxy S10 5G ma podobno oscylować w graniach 1332$ (ok. 5010 zł).

Źródło: gsmarena

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.