messenger cytowanie wiadomości

Messenger uczy się od WhatsApp, czyli cytuj wiadomości innych

Newsy

Messenger jest jednym z dwóch najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Drugim jest oczywiście WhatsApp. Mimo że obydwa należą do Facebooka całkiem sporo je różni. Messenger w porównaniu do przyszywanego brata jest w niektórych kwestiach nieco wybrakowany. Na szczęście Facebook postanowił to zmienić.

Cytowanie wiadomości na Messengerze

messenger cytowanie wiadomości

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Kiedy bierzemy udział w złożonych rozmowach, zwłaszcza na czacie grupowym to nie trudno jest o nieporozumienia. Nasza odpowiedź w natłoku wątku może okazać się niejasna i zostać odebrana jako odpowiedź na zupełnie inną wiadomość. Może to prowadzić zarówno do zabawnych sytuacji, jak i niezamierzonych spięć. Najważniejsze jest jednak to, że zaburza to wymianę informacji i wprowadza kompletną dezorganizację. Dziwne jest więc to, że Facebook do tej pory jeszcze nie dodał funkcji cytowania wiadomości, na którą się odpowiada. Zwłaszcza że skupiał się na takich rzeczach jak naklejki czy gify, które mają jednak mniejsze znaczenie w prowadzeniu dyskusji.

Zobacz też: Google Doodle z wiosną zawitało na pulpit Androida

Opieszałość z wprowadzeniem tej funkcji dziwi tym bardziej że była ona już od dawna dostępna w WhatsApp. Na szczęście Facebook w końcu postanowił załatać ten rażący brak także w swoim flagowym komunikatorze. Żeby zacytować konkretną wiadomość, należy przytrzymać na niej palec, aż do zobaczenia przycisku odpowiedzi. Następnie należy w niego kliknąć, a po napisaniu wiadomości cytowana pojawi się nad naszą. Tyle w teorii, niestety ta funkcja podobnie jak większość wprowadzanych przez Facebooka nie jest dostępna od razu dla wszystkich. Z tego też powodu nie mogę wam powiedzieć, jak ona działa, ponieważ jeszcze jej nie mam. A jak to wygląda u Was? Ktoś już może z tego korzystać?

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x