google doodle widzet android

Google Doodle z wiosną zawitało na pulpit Androida

Newsy

Google Doodle to jeden z tych detali, które pokazuje, że Google nie jest bezduszną korporacją, a przynajmniej takie sprawia pozory. Jakby nie patrzeć, w oprogramowaniu, które Amerykanie nam oferują, znajdziemy wiele ukrytych „smaczków”, niekoniecznie tylko easter eggów. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych, chociaż też często pomijanym jest właśnie Google Doodle, które teraz możemy w minimalistycznej wersji podziwiać na pulpicie smartfona z Androidem.

Google Doodle na pulpicie Twojego smartfona

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Dotychczas Google Doodle mogliśmy znaleźć w aplikacji Google, na głównej karcie i było ono odpowiednikiem tego, co znaleźlibyśmy w samej wyszukiwarce. Tymczasem Amerykanie postanowili, że swego rodzaju miniaturową wersję udostępnią w swoim widżecie, który jest nam znany niemalże od początku Androida. Jak sami widzicie powyżej, wraz z nadejściem wiosny, logo giganta z Mountain View kwitnie. Zainteresowani mogą zajrzeć do ustawień tego elementu (na przykład z poziomu ustawień aplikacji Google) i wybrać efekty paska wyszukiwań. Niestety, tradycyjnie nie u wszystkich jest ta funkcja od razu dostępna. Najwięcej szczęścia mogą mieć użytkownicy Pixeli.

Zobacz też: Wygląd Pixela 4 zapowiada małe rewolucje.

Oczywiście ceniący… spokój na pulpicie mogą w taki sam sposób wyłączyć efekt, ale też warto zaznaczyć, że jest to krótka animacja, która pojawia się wyłącznie po odblokowaniu urządzenia. Może pamiętacie swoje ulubione Google Doodle? Ewentualnie takie, co najbardziej zapadło Wam w pamięć. Pamiętajcie, że istnieje archiwum doodli.

 

Źródło: Android Police, 9to5Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x