Google Doodle z wiosną zawitało na pulpit Androida

Łukasz Pająk Newsy 2019-03-20

Google Doodle to jeden z tych detali, które pokazuje, że Google nie jest bezduszną korporacją, a przynajmniej takie sprawia pozory. Jakby nie patrzeć, w oprogramowaniu, które Amerykanie nam oferują, znajdziemy wiele ukrytych „smaczków”, niekoniecznie tylko easter eggów. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych, chociaż też często pomijanym jest właśnie Google Doodle, które teraz możemy w minimalistycznej wersji podziwiać na pulpicie smartfona z Androidem.

Google Doodle na pulpicie Twojego smartfona

Dotychczas Google Doodle mogliśmy znaleźć w aplikacji Google, na głównej karcie i było ono odpowiednikiem tego, co znaleźlibyśmy w samej wyszukiwarce. Tymczasem Amerykanie postanowili, że swego rodzaju miniaturową wersję udostępnią w swoim widżecie, który jest nam znany niemalże od początku Androida. Jak sami widzicie powyżej, wraz z nadejściem wiosny, logo giganta z Mountain View kwitnie. Zainteresowani mogą zajrzeć do ustawień tego elementu (na przykład z poziomu ustawień aplikacji Google) i wybrać efekty paska wyszukiwań. Niestety, tradycyjnie nie u wszystkich jest ta funkcja od razu dostępna. Najwięcej szczęścia mogą mieć użytkownicy Pixeli.

Zobacz też: Wygląd Pixela 4 zapowiada małe rewolucje.

Oczywiście ceniący… spokój na pulpicie mogą w taki sam sposób wyłączyć efekt, ale też warto zaznaczyć, że jest to krótka animacja, która pojawia się wyłącznie po odblokowaniu urządzenia. Może pamiętacie swoje ulubione Google Doodle? Ewentualnie takie, co najbardziej zapadło Wam w pamięć. Pamiętajcie, że istnieje archiwum doodli.

 

Źródło: Android Police, 9to5Google

x