Microsoft Wireless Display pozwoli Ci grać w gry z PC na konsoli

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-03-14

Do największych zalet gry na wydajnym komputerze należą wysoka płynność, rozdzielczość oraz śliczna grafika. Jeśli zaś chodzi o konsolę, to największą zaletą jest możliwość gry z padem w dłoni w salonie przed dużym telewizorem. Microsoft postanowił połączyć obydwa te światy. Dzięki temu będziemy mogli grać na komputerze, ale na konsoli.

Wireless Display pozwoli grać w gry z PC na Xbox One

Wireless Display

Strumieniowanie obrazu nie jest tak naprawdę niczym nowym. Zwykle jednak wymaga dodatkowego sprzętu jak na przykład Steam Link. W tym przypadku wymagana jest konsola Xbox One, ale dla osób, które już mają konsolę w domu, nie stanowi to większego problemu. Microsoft zaktualizował wczoraj swoją aplikację Wireless Display o możliwość strumieniowania gier z systemu Windows 10 do Xbox One przez Wi-Fi. Aktualizacja powinna ułatwić grę w gry PC w salonie bez dodatkowego sprzętu, jednak są pewne ograniczenia. Na szczęście nie dotyczą one źródła gier. Microsoft postanowił nie strzelać sobie w stopę, ograniczając się tylko do swojego autorskiego sklepu. Dzięki temu możemy strumieniować niemal dowolną grę z PC na Xboxa. Ograniczenie polega jednak na sterowaniu. To może odbywać się wyłącznie za pomocą pada. Oznacza to, że wszystkie gry nieobsługujące tego rozwiązania z góry odpadają. Dodatkowo w przypadku gry sieciowej będziemy zmuszeni do sterowania padem, podczas walki z innymi graczami używającymi klawiatury i myszki. Chociaż to i tak niewiele zmienia, ponieważ opóźnienia w przypadku takiej gry będą zbyt wysokie. Jest to rozwiązanie dedykowane grom dla jednego gracza.

Zobacz też: Problemy Facebooka niektórym wyszły na dobre

Ten problem ma zminimalizować wczorajsza aktualizacja, która poza obsługą Xboxa One dodała również możliwość przesyłania strumieniowego przez sieci Wi-Fi zamiast polegania na połączeniach peer-to-peer. Aplikacja Wireless Display jest dostępna w sklepie Microsoft Store. Korzystanie z niego do strumieniowego przesyłania gier między komputerem PC a konsolą Xbox One wymaga zainstalowania aplikacji na obu urządzeniach.

Źródło: tomshardwarex